پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید؛

راه اندازی سامانه اینترنتی مشاوره ویژه دانشجویان علوم پزشکی شیراز

کلاس درس

سامانه آنلاین مشاوره ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای سال تحصیلی جدید به بهره برداری می رسد.

به گزارش مفدا، دکتر اسماعیل سلطانی، رئیس مرکز مشاوره دانشجویان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر، گفت: این سامانه از ابتدای سال تحصیلی جدید، به صورت رسمی کار خود را آغاز می کند.

وی افزود: این کار در راستای بالا بردن سطح فرهنگ مشاوره، ایجاد رابطه منسجم و هماهنگ تر میان این مرکز و دانشجویان و ارتقای سطح محرمانگی مشاوره ها برنامه ریزی و طراحی شده است.

سلطانی، تقویت دولت الکترونیک و پایین آوردن هزینه های رفت و آمد و ایجاد سهولت در امر مشاوره را از دیگر اهداف این برنامه معرفی کرد و ادامه داد: تمامی مراحل طراحی، برنامه نویسی، کارشناسی و پیاده سازی این سامانه در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و با همکاری واحد فناوری و اطلاعات این معاونت انجام پذیرفته است.

وی با بیان اینکه در فاز نخست بهره برداری از این سامانه، ۱۰ کارشناس مجرب مشاوره و روانشناسی در زمینه های تخصصی خود به صورت آنلاین حضور دارند، گفت: بر همین اساس دانشجو با توجه به نیاز خود و موضوع مشاوره می تواند کارشناس مرتبط را انتخاب و مشاوره را آغاز کند.

به  گزارش مهر، رئیس مرکز مشاوره دانشجویان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این مشاوره های آنلاین که به صورت گفت و گوی اینترنتی دو سویه و نوشتاری صورت می گیرد، تمامی موارد مربوط به مشی رازداری و محرمانگی و اصول مشاوره رعایت شده و دانشجو می تواند با اطمینان کامل مشکلات و سوالات خود را با مشاور در میان بگذارد.

وی با تاکید بر این موضوع که در صورت استقبال دانشجویان از این سامانه، تعداد مشاوران نیز به تناسب میزان استقبال، افزایش خواهد یافت، گفت: مشاوره های تخصصی این سامانه، اکنون در زمینه های اختلالات اضطرابی و خلقی، افت تحصیلی، اضطراب، افسردگی، دو قطبی، اختلالات شخصیت، مددکاری، ازدواج، تحصیل و چند موضوع دیگر ارائه می شود. 

سلطانی گفت: دانشجویان می توانند با مراجعه به این سامانه با نشانی الکترونیکی farhangi.sums.ac.ir/moshavere سایر موارد را نیز مشاهده کنند.

وی افزود: مشاوره تلفنی و مکالمه ای این مرکز همچنان پابرجا بوده و با توجه به استقبال خوب دانشجویان، ادامه دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.