پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

ضرورت جذب صالح‌ترین افراد در کسوت عضو هیات علمی دانشگاه‌ها

حجت رستمی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بر ضرورت جذب صالح‌ترین افراد در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: باید دانشجویان و مخاطبان خود را امانت بدانیم و نسبت به تربیت آنها حساس باشیم.

به گزارش مفدا، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در آیین نشست دبیران جذب که در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد با بیان اینکه استادان و معلمان باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند، اظهار داشت: معلم و استاد شأن والایی دارند؛ دانشمندان و فرهیختگان باید دارای نشانه‌هایی چون دانش، بردباری و کم‌گویی باشند.

وی تصریح کرد: باید دانشجویان و مخاطبان خود را امانت بدانیم و امیدوارم خداوند به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها که انسان‌هایی فاضل و اندیشمند در محیط‌های دانشگاهی هستند توفیق بدهد که با دلسوزی در تربیت نسل جوان اهتمام ورزند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی درخصوص فلسفه تاسیس هیئت‌های اجرایی جذب عنوان کرد: این مجموعه، شرایط و مقرراتی را گردهم آورده و نظارت می‌کند تا افرادی که اصلح‌تر هستند به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جذب شوند.

به گزارش ایسنا، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه هم‌اندیشی فرصتی به منظور انتقال تجربیات و احصای مسائلی است که در فرآیند جذب اعضای هیئت علمی با آن مواجه خواهیم شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم خروجی این نشست‌ها برای عزیزان هیئت اجرایی جذب، یافتن مسیرهای بهتر و آسان‌تر در اجرای آئین‌نامه، برطرف کردن موانع و پرکردن خلاء‌های موجود را به همراه داشته باشد.

همچنین در این هم‌اندیشی یک روزه روسا و دبیران هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پیشنهادات، نقطه‌نظرات و راهکارهای خود را در راستای بهینه‌سازی و بهبود فرآیند جذب اعضای هیئت علمی بیان کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.