چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳

آیت الله گلپایگانی:

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید سنگ صبور دانشجویان باشد/ جوانان هیچ پناهی جز روحانیت ندارند

آیت الله گلپایگانی

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید سنگ صبور دانشجویان باشد و درددل و حرف آن‌ها را بشنود

به گزارش مفدا، آیت الله محمدی گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بنده حامل سلام گرم حضرت آقا به همه شما هستم و ایشان همه شما را سلام رساندند.

وی ضمن قرائت حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب حجت الاسلام رستمی به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دوستان در مورد جناب آقای محمدیان مستوفاً صحبت کردند و قطعا کسانی که با ایشان همراه بوده اند بیش از من آقای محمدیان را می‌شناسند، اما آنچه که بنده در زمان حضور ایشان در دفتر رهبر معظم انقلاب شاهد بودم چیزی جز حسن خلق و دلسوزی نبوده است.

وی ضمن آرزوی توفیق برای رئیس جدید نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با قرائت حکم رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: در این حکم ضمن تقدیر و تشکر فراوان از تلاش دلسوزانه و سلوک مهربانانه‌ی حجت الاسلام محمدیان خطاب به حجت الاسلام رستمی آمده است: شما از فضلای جوان و پرانگیزه و آشنا و مرتبط با محیط دانشگاه می‌باشید، به پیشنهاد شورای نهاد، به ریاست نهاد مزبور منصوب می‌کنم.

دانشگاه مهمترین مرکز تولید و گسترش و افزایش دانش و دانشمند است و همت و تعهّد و تلاش مبارک استادان و مدیران این مرکز حساس، ترسیم‌کننده‌ی چشم‌انداز آینده‌ی کشور و رقم‌زننده‌ی سرنوشت ملت است. حضور علمای دین و فضلای روشن بین حوزه‌های علوم دینی در کنار استاد و دانشجو و مدیر دانشگاهی، باید بتواند – به توفیق و هدایت الهی – خروجی مطلوب این تلاش مبارک و تعهّد اخلاقی را تضمین کند و دانشگاه را پرورشگاه انسان‌های بزرگ و مدیران کارآمد آینده‌ی کشور و دانش آموختگان صالح و فرزانه و پُرکار و پُرنشاط سازد. لازم است مجموعه‌های مرتبط از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت‌های علوم و بهداشت و مدیران مؤسسات آموزش عالی حمایت و همکاری لازم را با این نهاد معمول دارند.

آیت الله محمدی گلپایگانی در ادامه ضمن عرض تبریک عید سعید غدیرخم تصریح کرد: این عید سند بزرگی برای حقانیت اهل بیت علیهم السلام است.

وی با اشاره به یک حدیث مورد اتفاق علمای اهل سنت و شیعه تصریح کرد: زمانی که پیامبر اکرم (ص) حضرت علی (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کردند شخصی نزد پیامبر آمد و گفت: شما هر دستوری اعم از نماز، روزه، زکات و ... را به ما دادید عمل کردیم حال شما این جوان را فرمانده‌ای بر سر ما قرار دادید آیا این کار را پیش خودتان کردید و یا خدا به شما فرمان داد که پیامبر در پاسخ گفتند خداوند به من دستور داده است که آن شخص از سر عصبانیت گفت: خدایا اگر تو خواستی علی جانشین پیامبر شود همین الان سنگی از آسمان بفرستد و بر سر من بیاور و همان لحظه سنگ از آسمان آمد و او را کشت. در هر حال امیدواریم که خداوند ما را از شیعیان امام علی علیه السلام قرار دهد.

وی در بخشی از اظهارات خود به فرارسیدن ماه محرم اشاره کرد و افزود: امام حسین علیه السلام کسی است که نهضتش تا قیام قیامت جاودانه و همیشگی خواهد بود.

گلپایگانی افزود: حوادث و جنگ‌های بزرگی مانند جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم و حمله مغول‌ها در دنیا اتفاق افتاده است به گونه‌ای که تنها جنگ جهانی دوم ۵۵ میلیون نفر تلفات داشته است، اما همه ما می‌دانیم که این اتفاقات جز در گوشه‌هایی از کتاب‌های تاریخی نامی از آن‌ها نیست و گذشت زمان این مسائل را فراموش می‌کند، اما در مورد واقعه عاشورا که تعداد شهدای آن بیش از ۷۲ نفر نبوده قضیه فرق می‌کند و در واقع تمام آنچه را که در آن روز اتفاق افتاده امروز جلوی چشم ماست.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمام آنچه را که در عاشورا اتفاق افتاده در کتاب دل ما نقش بسته است، چون رهبر این نهضت حسین بن علی علیه السلام و یک شخصیت ممتاز، برجسته و با سلب و ریشه پاک بوده تصریح کرد: هم شخصیت امام حسین علیه السلام غیرقابل انکار است و هم اینکه هدفش مقدس بوده در واقع امام حسین علیه السلام به دنبال گرفتن قدرت نبوده است از این رو برای تحقق این هدف مقدس هر آنچه را که داشت اعم از خودش و فرزندانش را داد خانواده اش نیز به اسارت رفتند.

وی با تاکید بر اینکه ما باید از عاشورا درس بگیریم، تصریح کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری یک نهاد مقدس است از این رو کسانی که در این نهاد مقدس مشغول خدمت هستند باید آن گونه که پیامبر عمل کرده عمل کنند.

آیت الله گلپایگانی با اشاره به اخلاق خوش پیامبر (ص) تصریح کرد: باید در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اخلاق خوش پیامبر (ص) الگو باشد چرا که این نهاد با جوانانی در ارتباط است که به صورت گسترده تحت هجمه ماهواره‌ها هستند بنابراین آن‌ها هیچ پناهی جز روحانیت ندارند از این رو باید حوصله داشته باشیم و به مانند پیامبر با آن‌ها خوشرو و خوش اخلاق برخورد کنیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید سنگ صبور دانشجویان باشد و درددل و حرف آن‌ها را بشنود، تصریح کرد: راز موفقیت شما در نهاد و انجام وظیفه خطیری که برعهده دارید شنیدن حرف و درددل دانشجویان است.

وی با بیان اینکه با هزینه نمی‌توان دل‌ها را متوجه خود کرد، تصریح کرد: اگر می‌خواهید دل‌ها را متوجه خود سازید باید با مردم با روی باز برخورد کنید.

وی بر ضرورت تبلیغ تاکید کرد و افزود: یکی از ابزار موفقیت این است که زبان در تبلیغ کند نشود از این رو باید از قدرت تبلیغ استفاده کرد.

آیت الله محمدی گلپایگانی خطاب به مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جوانان آماده شنیدن نصایح شما هستند از این رو باید اساس کار نهاد مبتنی بر احادیث اهل بیت علیهم السلام و قرآن باشد. در هر حال اگر این گونه عمل کنیم آنچه را انجام می‌دهید ذخیره آخرت شما خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.