سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶

با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت؛

دومین روز از نشست دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به کار خود پایان داد

روزدوم مجمع عمومی دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به روایت تصویر

با حضور دکتر محمد رضا فراهانی؛ دومین روز از نشست مجمع عمومی دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سالن اجلاس این معاونت برگزار شد.

به گزارش مفدا، از ساعت ۹ صبح امروز بیستم شهریور ماه اولین نشست مجمع عمومی دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وارد روز دوم کاری خود شد و دبیران شوراهای صنفی در کارگاه‌های تدارک دیده شده شرکت کردند.

ساعت  هشت صبح اولین کارگاه با عنوان آشنایی با آئین نامه و شیوه نامه کمیته انضباطی دانشجویان با حضور دکتر صرامی؛ دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

دکتر صرامی در این کارگاه به شرح آئین نامه و شیوه نامه کمیته انضباطی دانشجویان پرداخته  و در ادامه دانشجویان سئوالات خود را مطرح کردند.

 وی در بخشی از صحبت‌های خود گفت: این که دانشجویان می‌توانند در هنگام مراجعه جهت پی‌گیری کار خود وزیر بهداشت را ملاقات کنند تا حدی قابل باور نیست. در وزارت علوم نیز این گونه نیست و معاون وزیر معتقد است دیگر لزومی ندارد در شورای مرکزی انضباطی دانشجویان حضور پیدا کنند و اعضاء را بشناسند.

صرامی ادامه داد: این چنین تابوهای  در دولت‌های قبل در وزارت بهداشت وجود نداشت اما اکنون هر دانشجویی موفق به دیدار با معاون وزیر در مسیر رفع مشکلات خود شده است؛ مگر این که بعد مسافت مانع از این اتفاق شده باشد در غیر این صورت دانشجو هر اعتراض و مشغله‌ای داشته است توانسته حرف خود را بزند.

در ادامه کارگاه‌های «آشنایی با آئین نامه تغذیه و کار دانشجویی» با مدیریت دلاور پور مقدم؛ معاون امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد و دانشجویان به سئوالات خود در این حوزه پرداختند.

از ساعت ۱۲ کارگاه« آشنایی با آئین نامه تسهیلات رفاهی دانشجویان» با مدیریت خانم فراهانی؛ مسئول تسهیلات رفاهی صندوق رفاه وزارت بهداشت برگزار و در انتها در ساعت ۱۵ کارگاه «مهارت‌های مواجه با اخبار جعلی در فضای مجازی» با مدیریت دکتر پدرام الوندی برگزار شد.

در پایان دکتر فراهانی؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر اساس وعده روز قبل خود به جمع دانشجویان آمد تا به سه ساعت سئوالات دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که عصر روز گذشته مطرح شده بود پاسخ گوید.

 این جلسه در حدود سه ساعت به طول انجامید که مشروح آن در همین قسمت بزودی منتشر می‌شود.