دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵

جشن دانش آموختگی دانشجویان دوره ۲۲ دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

مراسم فارغ التحصیلی دندانپزشکی همدان

با حضور اساتید و خانواده های دانشجویان دوره ۲۲ دندانپزشکی ، جشن فارغ التحصیلی این دوره برگزار شد.

به گزارش مفدا همدان،در این جلسه ابتدا دکترفرهنگ میر اسماعیلی رئیس دانشکده دندانپزشکی ضمن خوشامد گویی به دانشجویان و خانواده‌ی آنان اظهار داشتند: امروز ثمره ۶ سال تلاش و کوشش سخت خود را گرفتید  و توانستید به این جایگاه ارزشمند دست یابید و بنده می دانم که تحصیل در این رشته (دندان پزشکی)سختی های  خود را داشته و کوشش و انرژی زیادی احتیاج دارد و عبور از  این راه ، صبوری خاصی  را طلب می نماید .

ایشان افزود : با وجود مشکلات و کمبودهای موجود در دانشکده ، شما با تلاش خود توانستید این مسیر سخت را طی کنید و به قله سرافرازی برسید. امیدوارم در تمامی مراحل زندگی و حرفه تان موفق و پیروز باشید.  وی سپس اظهار داشت:شما هم باید این را در نظر بگیرید که با تمامی این کمبودها ، مجموعه اساتید و کارکنان دانشکده  تمام سعی و تلاش خود را برای برطرف کردن آن انجام داده اند و قول کار و تلاش بیشتر برای بهبود  آن را به شما خواهند داد  .

وی ادامه داد: می‌دانیم که تا رسیدن به استاندارها فاصله  زیادی داریم ولی باید تلاش مضاعف انجام دهیم و با  کم کردن فاصله به آن دست یابیم.

در ادامه جلسه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه دکتر سیما سادات لاری ضمن خوشامدگویی به دانشجویان و تشکر ویژه از ریاست دانشکده  دندانپزشکی اظهار کرد: ایشان(دکتر فرهنگ میر اسماعیلی ) اسوه اخلاق ، دانش ،علم و انسان برجسته ای که مایه افتخار دانشکده و دانشگاه نیز می باشند و  با وجود چنین اساتید برجسته ای است که دانشکده دندانپزشکی همدان در زمره ی بهترین دانشکده های کشور  قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به افزایش دانشجو در سال های اخیر و کمبودهای  فضای فیزیکی و  سخت افزار، دانشکده با تمام توان ، تلاش خود را معطوف انجام امور با متدهای جدید و نو کرد تا دانشجویان آموزش‌های لازم را جهت رشد و ارتقاء کسب نمایند.

او خاطر نشان کرد: استادان پیشکسوت سرمایه‌های این دانشگاه هستند و این عزیزان هستند که با همدلی تجربه های خود را در اختیار استادان جوان دانشکده قرار می دهند و اساتید جوان نیز با خود انرژی و انگیزه را به دانشکده تزریق نمودند .

وی یاد آور شد:من به دانشجویان فارغ اتحصیل این دوره ارادت خاص دارم و این دانشجویان را مانند بچه های خودم می دانم و در گذر زمان ، ذره ذره بزرگ شدن آنها  را حس نمودم و از والدین آنها بخاطر صبوری وحمایت شان در سالهای تحصیل  این عزیزان کمال تشکر را می نمایم.

ایشان بیان داشت: با توجه به سوگند نامه و بحث اخلاق حرفه ای از شما می خواهم که از مهمترین ارکان اخلاق حرفه ای که  ۵ اصل صداقت، عدالت ، رازداری ، عدم ضرر به بیمار ، و نفع رساندن به بیماران می باشد را مورد توجه ویژه قرار دهید .

وی افزود: از این به بعد تمامی مسئولیت پزشکی بر عهده خود شماست و انتظار اخلاق حرفه ای بالا از شما می رود و تک تک ما باید اصول اخلاقی را رعایت نمائیم و به مردم به نحو شایسته خدمت کنیم.

وی اظهار کرد: شما باید در کارهای دندانپزشکی عمومی و کارهای که در آن تبحر دارید را انجام دهید و  سعی و تلاش نمائید امور دیگر را که نیاز به آموزش بیشتر دارد  را بیاموزید و جامعه را با کمک های تان به سوی سعادت و سلامت رهنمون کنید.

در ادامه این جشن ۲ کلیپ از فعالیت های آنان از بدو ورود  دانشجویان تا آخرین روزهای تحصیل شان در دانشگاه پخش گردید و سپس با تحلیف سوگند نامه  و بریدن کیک پایان یافت. در آخر مراسم نیز دانشجویان با اساتید و خانواده های خود عکس های به  یادگار  گرفتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.