یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶

معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

آزمون غربالگری سلامت روان برای دانشجویان علوم پزشکی اجرا می شود

تست غربالگری

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از اجرای آزمایشی (پایلوت) یک آزمون جدید غربالگری جهت ارزیابی سلامت روان دانشجویان جدید الورود دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش مفدا رفسنجان، دکتر محمدرضا فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در سال‌های تحصیلی گذشته دو آزمون برای غربالگری و ارزیابی سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی به کار گرفتیم که هر کدام از این تست ها مزایا و معایبی داشت. اکنون یک آزمون سومی به صورت پایلوت در حال اجرا است که در صورتی که دقت این تست قابل قبول باشد، احتمال دارد از آن به عنوان تست غربالگری استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از اشکالات تست‌های گذشته این بود که تعداد سئوالات زیاد بود و مصاحبه هم باید انجام می شد. با توجه به اینکه نیروی انسانی در حوزه مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی محدود است و مصاحبه نیز هزینه زیادی دارد، تست مطلوب برای مشاوره تستی است که بتواند دقت بالایی داشته باشد و علاوه بر آن هزینه زیادی را ایجاد نکند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: آزمون نهایی ممکن است به صورت ترکیبی از تست‌هایی که دقت بالایی داشته باشند انتخاب شوند تا بتوانیم نتایج خوبی از آن بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: ارزش تست‌هایی که برای غربالگری و ارزیابی سلامت روان دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده می‌شود این است که بتواند اختلالات را به بهترین نحو شناسایی کند و هزینه را نیز کاهش دهد.

فراهانی تاکید کرد: در صورتی که تست‌های مورد نظر نتایج را با دقت بالایی به ما بدهند درباره استفاده از آنها برای ارزیابی سلامت روان دانشجویان جدید الورود دانشگاه‌های علوم پزشکی تصمیم می‌گیریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.