سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲

نشست هم‌اندیشی مرکز مشاوره دانشجویی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری پیرامون مسائل روان شناسی و مشاوره دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

نشست هم اندیشی مرکز مشاوره دانشجویی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیرامون تدوین محتوای درس مهارتهای زندگی برای دانشجویان جدیدالورود دانشگاه با حضور رئیس مرکز مشاوره دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و کارشناسان این مرکز برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر"بهمن بهمنی" رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه گفت : ارتقای سطح سلامت و بهداشت روانی و توجه به امر سلامت روان دانشجویان و جدی گرفتن آن، سیاست و راهبرد اساسی است که به پیشگیری از ناهنجاری ها کمک می کند. امروزه با تخصصی شدن امور و افزایش قابل ملاحظه ابزارها، آشنایی با مهارت های زندگی مهم تر از پیش شده است؛ مهارت های زندگی روز به روز گسترده تر می شود و روز به روز نیاز به دانستن بیشتر درباره انواع و اقسام مهارت‌های زندگی افزایش می یابد.  
وی در ادامه افزود؛ دانشجویان با گذراندن این دوره آموزشی می‌توانند قبل از مواجهه شدن با دنیای واقعی با مقدمه ای درباره مهارت های زندگی مختلف کسب دانش کنند و مهارت‌های خود را ارتقاء دهند.

در ادامه حجت الاسلام "سید وحید معتمدی" مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه افزود؛ با توجه به رشد و توسعه زندگی آدمی و پیچیدگی‌های ارتباطی وی با دنیای درون و بیرون، آموختن مهارت‌های مختلف در زندگی، ضرورتی انکارناپذیر است؛ مهارت‌های زندگی، توانایی‌هایی هستند که زمینه سازگاری و رفتار مثبت و مفید فرد را فراهم آورده و به او کمک می‌کند تا مسئولیت‌ها و نقش اجتماعی خود را بپذیرد و به شکل مؤثّری عمل کند؛ یعنی اوّل خود را بشناسد، سپس باور کند و بعد از آن به شکل مؤثّر ظاهر شود از این‌رو بهترین ابزار معرفتی برای کسب این مهارت‌ها، آموزه‌های اسلامی است؛ زیرا دین اسلام آمیزه‌ای از شیوه‌های شناختی، عاطفی و رفتاری است که هم به نیازهای مادی توجه دارد و هم به نیازهای معنوی و هم بُعد شناخت و عقلانیت را در بر می‌گیرد، هم جنبه عاطفه و رفتار را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد؛ نداشتن مهارت‌ها و توانایی‌های عاطفی، روانی و اجتماعی در قالب بینش و رفتار، افراد را در مواجهه با مسائل و مشکلات، آسیب‌پذیر نموده و آنها را در معرض انواع اختلالات روانی و اجتماعی قرار می‌دهد.

درادامه محتوای تدوین شده جهت تدریس مهارتهای زندگی برای دانشجویان دانشگاه باحضور کارشناسان بررسی و به بحث وتبادل نظر گذاشته شد و مقرر شد به صورت مشترک این درس برای دانشجویان جدیدالورود برگزار شود.

گفتنی است؛ مرکز مشاوره دانشجویی با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در نظر دارد با شروع سال جدید برنامه "سه شنبه های زندگی"  را جهت تعامل بیشتر دانشجویان با مرکز برگزار کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.