یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد

اعلام نرخ غذا و شهریه خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید/افزایش ۲هزار نفری ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی

دکتر فراهخانی ایسنا

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: طی یک سال گذشته با افزایش دو هزار نفری ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی روبه رو بوده‌ایم.

به گزارش مفدا، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه نرخ غذا و شهریه خوابگاه‌های دانشجویی در سال جاری کمتر از نرخ تورم افزایش خواهد داشت، اظهار کرد: سیاست وزارت بهداشت این است که شهریه و نرخ غذای دانشجویان در سال جاری نیز همانند سال گذشته حدود ۱۰ درصد و کمتر از نرخ تورم در جامعه افزایش یابد.

وی در آستانه آغاز سال تحصیلی به تصمیمات وزارت بهداشت در خصوص خوابگاه‌های دانشجویی اشاره و اظهار داشت: میزان افزایش دانشجویان علوم پزشکی در مقایسه با افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی بیشتر بوده است یعنی نرخ افزایش تعداد دانشجو نسبت به نرخ رشد میزان ظرفیت خوابگاهی بیشتر است و به همین دلیل با کمبود خوابگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی مواجه هستیم و در برخی موارد پاسخگوی نیاز درخواست‌های خوابگاهی نمی‌شویم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در عین حال از افزایش  دو هزار نفری ظرفیت خوابگاه دانشجویان علوم پزشکی طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: با وجود افزایش ظرفیت همچنان پاسخگوی نیاز تمامی دانشجویان متقاضی خوابگاه نیستیم.

فراهانی در ادامه از افزایش حدود دو هزار نفری ظرفیت خوابگاهی دانشجویان علوم پزشکی طی یک سال گذشته خبر داد و گفت : با وجود افزایش ظرفیت خوابگاه دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی، همچنان به تعداد ۱۸۳ خوابگاه جدید در وزارت بهداشت نیاز داریم و باید تا سال ۱۴۰۰ کار ساخت این تعداد از خوابگاه‌های دانشجویی به اتمام برسد.

به گزارش ایسنا وی همچنین در پایان با اشاره به تصمیم وزارت بهداشت برای افزایش میزان وام دانشجویی در سال جاری، گفت: طی روزهای آتی در خصوص مبلغ وام دانشجویان علوم پزشکی برای سال جاری تصمیم گیری خواهیم کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.