یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی همدان:

افزایش سرانه مطالعه در کشور، عاملی برای همدلی و هم زبانی ملت است

رضوی همدان

دکتر «امیر رحمانی‌رسا» گفت: در شرایط حاضر، یکی از راهکارهایی که می تواند همدلی، هم زبانی و همراهی همه ما را بیشتر کند، افزایش میزان مطالعه است؛ از این رو باید به دنبال ارتقاء سرانه مطالعه در جامعه باشیم.

به گزارش مفدا همدان، دکتر «امیر رحمانی‌رسا»  مدیر امور  فرهنگی و فوق برنامه  دانشگاه علوم پزشکی همدان در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با بیان اینکه امروز مفتخریم که میزبان این جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی باشیم اظهار داشت: میزبانی از اختتامیه این جشنواره بدون شک عیدی ما از جانب امام رضا(ع) است.

وی در ادامه اضافه کرد: دغدغه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی همدان همواره این بوده که بتوانیم فرهنگ مطالعه به خصوص در حوزه سلامت را در استان نهادینه کرده و ترویج دهیم چرا که این دانشگاه به عنوان متولی بهداشت و سلامت در استان همدان شناخته می شود.

دکتر رحمانی‌رسا رواج فرهنگ کتابخوانی و فرهنگ سلامت در قالب سیره انبیاء و ائمه را بسیار خوب دانست و یادآور شد: امیدواریم فرهنگ کتابخوانی در این شرایط سخت موجود در جامعه، بیشتر نمایان شود.

وی همچنین با اشاره به سرانه پایین مطالعه کتاب در کشور خاطرنشان کرد: امروز اگر بتوانیم فرهنگ مطالعه کتاب به خصوص در سنین نونهالی و نوجوانی را رواج دهیم و کودکان خود را به این سمت هدایت کنیم که با علم و آگاهی تصمیم بگیرند، به حتم جامعه خوبی خواهیم داشت.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که امروز در اجتماع با آن روبرو هستیم این است که نسل جوان ما آگاهی لازم را از نحوه زندگی با بصیرت ندارد و این موضوع به دلیل عدم مطالعه مناسب و کافی است.

دکتر «امیر رحمانی‌رسا» در پایان بیان داشت: در شرایط حاضر، یکی از راهکارهایی که می تواند همدلی، هم زبانی و همراهی همه ما را بیشتر کند بدون شک افزایش میزان مطالعه به شمار می رود؛ از این رو  باید به دنبال ارتقاء سرانه مطالعه در جامعه باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.