شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹

نشست توجیهی، آموزشی " مددکاری جامعه ای با رویکرد اجتماعی شدن نظام سلامت "، ششم و هفتم شهریورماه برگزار می شود

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

نشست توجیهی، آموزشی " مددکاری جامعه ای با رویکرد اجتماعی شدن نظام سلامت "، ششم و هفتم شهریورماه به همت اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت و با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن فارابی این دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر سید " محمدحسین جوادی " مشاور معاون وزیر بهداشت و رئیس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: در این نشست کشوری که با شرکت حدود ۷۰ تن از مسئولان مددکاری اجتماعی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می شود، رویکردهای جدید مددکاری اجتماعی و نقش آن در اجتماعی شدن نظام سلامت ، تبیین خواهد شد.

    وی تاکید کرد: شرکت کنندگان در این نشست، کارکرد مددکاری جامعه ای و همکاری های بین بخشی و درون بخشی در توسعه حمایت های اجتماعی از بیماران نیازمند سراسر کشور را مورد توجه و تبادل نظر قرار می دهند.

    دکتر جوادی با اشاره به جابجایی مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت از معاونت درمان به مجموعه معاونت امور اجتماعی این وزارتخانه، افزود: با توجه به رویکرد های جدید اجتماعی معاونت امور اجتماعی وزارت بهداشت و هدف اجتماعی شدن نظام سلامت، این نشست توجیهی و آموزشی برگزار می شود.

   وی به حضور معاونان امور اجتماعی و درمان  وزارت بهداشت، در مراسم افتتاحیه این گردهمایی اشاره کرد و گفت: با توجه به همکاری اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت با سازمان ها و نهادهای حمایتی مختلف، مسئولان سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام (ره) و همچنین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز برای شرکت در این نشست کشوری دعوت شده اند.

    مشاور معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت افزود: این نشست توجیهی و آموزشی با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عنوان قطب علمی، آموزشی مددکاری اجتماعی کشور  برگزار خواهد شد.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با ۲۲ گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات، به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص در حوزه های " رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی" می پردازد.

   اعضای هیات علمی و متخصصان در رشته های پزشکی و توانبخشی این دانشگاه مانند " مددکاری اجتماعی ، روانشناسی ، مشاوره خانواده، سالمند شناسی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، فیزیوتراپی و همچنین روانپزشکی ، روانشناسی بالینی و پرستاری توانبخشی " از طریق دو بیمارستان تخصصی و دو کلینیک پزشکی، توانبخشی تحت نظارت وزارت بهداشت، انواع خدمات حوزه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.