سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹

حضور کارشناس فرهنگی وارستگان در سومین نشست کانون‌های فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت

وارستگان

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در سومین نشست کانون‌های فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به حضور دکتر فراهانی معاون وزیر بهداشت در بخشی از این نشست گفت: برنامه جامع آموزشی تحت عنوان «نظام نامه آموزشی کانون‌های فرهنگی» از مهر ماه به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود و پس از آن همه فعالیت‌های آموزشی فعالان کانون‌های فرهنگی بر اساس آن انجام خواهد شد.

به گزارش مفدا، امیر لله‌گانی در سومین نشست تخصصی مجامع کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تالار دکتر شریعتی این دانشگاه برگزار شد، سخنرانی خود را پیرامون موارد زیر بیان نمود

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت ابراز داشت: یکی از سیاست‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی در وزارت بهداشت از آغاز کار این دولت پرداختن به تنوع‌های مختلف فرهنگی در فضای دانشگاهی بوده است. وی ادامه داد: نگاه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در طول پنج سال گذشته احترام به سلایق مختلف فرهنگی در دانشگاه‌ها است تا بر این اساس فضا و بستر مساعدتری برای گرایش دانشجویان به فعالیت‌های فرهنگی ایجاد شود.ایشان افزودند مسیر فراهم نمودن بستر فعالیت مناسب کانون‌ها مسیری بسیار سنگلاخی و سخت بوده است؛ زیرا بعضا در برخی دانشگاه‌ها برای گرفتن مجوز برای فعالیت‌های خود دچار مشکلاتی می‌شوند؛ اما در مجموع امروز وضعیت خوبی به نسبت قبل داریم.لله‌گانی بیان داشت: امروزه بالغ بر ۷۰۰ کانون فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعال هستند؛ که بعضا برخی ممکن است با مشکلاتی روبه رو باشند؛ اما در حال پی گیری برای رفع این موانع هستیم. وی تاکید کرد: در طول دو سال گذشته تمرکز بیشتر خود را بر کانون‌ها و مجامع کانون‌ها گذاشته‌ایم و بر این اساس مصوب کرده‌ایم سالانه دو نشست برای دبیران کانون‌ها در ماه‌های« مرداد یا شهریور»و «بهمن یا اسفندماه» داشته باشیم.

در ادامه نشست نمایندگان 12 کمیسیون تخصصی کانون های فرهنگی گزارش خود را ارائه دادند، در این گزارش سه تا پنج دقیقه‌ای، نمایندگان هر کمیسیون تلاش داشتند تا به نکات و موضوعات مورد بحث خود بپردازند و ضمن ارائه راه کارهای کاربردی بتوانند توجه دانشجویان را به تلاش خود جلب کنند. این ارائه گزارش که با همراهی پر نشاط دانشجویان همراه بود حدود یک ساعت به طول انجامید و استقبال بسیار خوبی از سوی دانشجویان در این خصوص صورت گرفت.

در قسمت های دیگر این نشست فعالین استارت آپی همچون مسعودصفوی مدیر استارت آپ شکرستان و گلرخ داورانمسعول استارت آپ هاسپیتال ضمن توضیح و تشریح فعالیت استارت آپ خود،  به بیان تجربیات و مراحل موفقعیت خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.