شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶

رئیس اداره امور خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد:

اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای تعمیرات ضروری خوابگاه های دانشجویی

مصاحبه

مهندس «احسان کاووسی» گفت: با توجه به اختصاص ۵ میلیارد ریال برای انجام تعمیرات خوابگاه های دانشجویی، تعمیرات ضروری شامل رنگ آمیزی دیوارهای خوابگاه دانش، تعویض ایزوگام خوابگاه مباشر کاشانی، پرتو، و اندیشه و عایق کاری دیوار های سالن مطالعه خوابگاه ریحانه از جمله برنامه های اجرایی در حال انجام است.

مهندس «احسان کاووسی» رئیس اداره امور خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت‌وگو با مفدا همدان با اشاره به فعالیت های این اداره در فصل تابستان اظهار داشت: با توجه به قرار داشتن در فصل تابستان و دایر بودن ۴ خوابگاه از مجموع ۷ خوابگاه دانشجویی، اسکان دانشجویانی که از دانشکده ها معرفی شده و نیز دانشجویانی که از شهرستان های اسدآباد، نهاوند و ملایر برای گذراندن واحد های ترم تابستان در همدان هستند از جمله برنامه های کاری ما در این فصل است.

وی در ادامه گفت: انجام تعمیرات تابستانی، خرید تجهیزات جدید برای خوابگاه های دانشجویی، شست‌وشوی فرش های اتاق ها، سم پاشی خوابگاه ها و نیز اختصاص خوابگاه های مشارکتی برای دانشجویان ترم جدید از دیگر کارهای انجام شده این اداره در فصل تابستان به شمار می رود.

کاووسی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد در حال بررسی درخواست های اسکان و جا به جایی اتاق و نیز تعیین محل اسکان دانشجویان ترم های گذشته در اتاق های جدید هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه این اداره برای اسکان دانشجویان جدیدالورود اعلام شده است اذعان داشت: خوابگاه های دولتی دانشگاه در حال حاضر برای آقایان ظرفیت نداشته و تمامی دانشجویان پسر ورودی مهرماه ۹۷ در خوابگاه های تحت نظارت دانشگاه و خوابگاه های مشارکتی اسکان داده خواهند شد.

مهندس «احسان کاووسی» ادامه داد: در همین راستا جلسه مشترکی با حضور دکتر لاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دکتر رحمانی مدیر امور فرهنگی دانشگاه با رئیس دانشگاه فرهنگیان همدان در مجموعه تربیت معلم شهید مقصودی همدان به منظور استفاده از خوابگاه های این مجموعه برگزار و مقرر شد یک بلوک مجزا برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه سرویس ایاب و ذهاب و توزیع غذا در محل خوابگاه تربیت معلم شهید مقصودی از دیگر توافقات انجام شده در این جلسه بود تصریح کرد: بدون اخذ هزینه ودیعه و بدون پرداخت هزینه حامل های انرژی، دانشجویان در این مجموعه اسکان داده خواهند شد.

رئیس اداره امور خوابگاه ها گفت: در خوابگاه های دخترانه نیز ۷۰ درصد از دانشجویان جدیدالورود در خوابگاه های دولتی و ۳۰ درصد هم در خوابگاه های مشارکتی، اسکان داده خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به میزبانی خوابگاه های دانشگاه از المپیادها و همایش های کشوری بیان داشت: با توجه به برگزاری مسابقات بسکتبال انتخابی المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، برگزاری مسابقات ورزشی نظام پرستاری کشور و همچنین برگزاری همایش سالیانه کمیته تحقیقات دانشجویی کشور در همدان، اداره امور خوابگاه ها میزبان ۲ هزار نفر از شرکت کنندگان در این برنامه ها در فصل تابستان بوده که به لطف خدا و تلاش شبانه روزی همکاران محترم توانستیم به نحو احسن میزبان این مراسم ها باشیم.

مهندس «احسان کاووسی» با اعلام این خبر که فاز دوم خوابگاه جدید دخترانه «ریحانه» با ظرفیت ۵۰۰ نفر با نام «ریحانه۲» در این دانشگاه در حال ساخت است افزود: تا به امروز مبلغ ۱۵ میلیارد ریال برای این پروژه جذب شده و پیمانکار در حال انجام عملیات پی ریزی (فونداسیون) برای ساخت این خوابگاه در کنار خوابگاه «ریحانه» بوده اما برای تکمیل پروژه نیازمند تامین ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم که پیگیری های لازم توسط معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی از وزارت متبوع انجام شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پیگیری برای فروش خوابگاه های قدیمی موجود در سطح شهر و تجمیع خوابگاه ها در محوطه پردیس دانشگاه از دیگر برنامه های این اداره به شمار می رود.

این مسئول با اشاره به مشکلات موجود در اداره امور خوابگاه ها تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی با مشکل جدی در این قسمت روبه رو هستیم، به شکلی که برای هر دانشجو ماهیانه و به طور متوسط ۶۰۰ هزار ریال هزینه آب بها پرداخت می شود و در صورت عدم رعایت الگوی مصرف سهم زیادی از اعتبارات معاونت صرف تامین این هزینه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه از کانون ها، نشریات و تشکل های دانشجویی درخواست داریم تا در خصوص ایجاد فرهنگ صرفه جویی و ارائه آموزش به دانشجویان بیش از پیش تلاش کنند بیان داشت: با توجه به اختصاص ۵ میلیارد ریال برای انجام تعمیرات خوابگاه های دانشجویی، تعمیرات ضروری شامل رنگ آمیزی دیوارهای خوابگاه دانش، تعویض ایزوگام خوابگاه مباشر کاشانی، پرتو و اندیشه، برداشتن و ایجاد دیوار های جدید، ساخت محل توزیع غذا در خوابگاه فرهنگ و پرتو، تعویض پنجره ها به پنجره های دوجداره در خوابگاه شهید مدنی، رفع مشکلات تاسیساتی و عایق کاری دیوار های سالن مطالعه خوابگاه ریحانه از جمله برنامه های اجرایی در حال انجام است.

وی در پایان یادآور شد: خوابگاه های دانشجویی در طول ایام مختلف سال حتی تعطیلات نوروزی دایر بوده و از این رو همکاران ما در همه رده ها با سعی و تلاش شبانه روزی مشغول انجام فعالیت هستند و امروز همه تلاش ما این است که با شروع ترم جدید فضایی دل نشین و محیطی قابل قبول را برای دانشجویان مهیا کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.