سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳

توسط اداره مشاوره معاونت فرهنگی دانشجویی علوم پزشکی ایلام؛

همایش استانی مهارت‌های زندگی در ایلام برگزار شد

همایش ارتباط موثر

همایش استانی مهارت‌های زندگی توسط اداره مشاوره معاونت فرهنگی دانشجویی علوم پزشکی ایلام برگزار شد

به گزارش مفدا ایلام، در این همایش که با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملکشاهی وهدف آموزش مهارت ارتباط موثر به مردم و ارتقاء سلامت فرد و جامعه برگزار شد، بیش از ۲۵۰نفر از اقشار مختلف مردم و مسئولان ادارات شهرستان ملکشاهی ایلام شرکت کردند.

علی کاظم پور معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملکشاهی در این همایش گفت: امروز در عصر فضای مجازی و اینترنت هستیم و جوامع از سنتی به مدرن تغییر کرده‌اند پس انسان‌ها ناگزیر با مسائل، مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در زندگی مواجه هستند که باید مهارت‌ها و آموزش‌های لازم را درخصوص آنها کسب کنند.

وی افزود در شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملکشاهی در مقوله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های زیادی در دستور کار قرار دارد که شناسایی و غربالگری افراد در معرض این آسیب‌ها و ارائه آموزش‌های لازم به آنان از جمله این برنامه‌ها است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان ملکشاهی اضافه کرد این همایش با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و در راستای آشنایی اقشار مختلف مردم با مهارت زندگی شیوه های برقراری ارتباط موثر برگزار می شود.

در ادامه این همایش، دکتر زهره داودیان سرپرست اداره مشاوره معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه و سخنران همایش به بیان مباحث تخصصی ارتباط موثر  پرداختند که عمده این مباحث شامل، تعریف ارتباط و ضرورت‌های برقرای آن، تعریف ارتباط موثر، اجزای کلامی و غیر کلامی ارتباط موثر، معیار های و شاخص های ارتباط نامطلوب، اثرات فردی و اجتماعی برقراری ارتباط می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.