سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳

وزیر بهداشت در مراسم روز خبرنگار:

نقش خبرنگاران و رسانه‌ها در شرایط کنونی کشور، خاص و ویژه است

وزیر در مراسم روز خبرنگار

وزیر بهداشت با تاکید بر این که شرایط کنونی کشور، خاص و نقش خبرنگاران و رسانه‌ها در این شرایط، ویژه است، گفت: هر زمان سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی نسبت به مجموعه حاکمیت و دولت کاهش پیدا کند، زمینه طمع ورزی بیگانگان نسبت به تمامیت ارضی، انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بیشتر می‌شود.

به گزارش مفدا ، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم روز خبرنگار، ضمن بیان این مطلب افزود: هر کدام از ما در هر جایگاهی اعم از شهروند، کارمند، خبرنگار، وزیر، وکیل، فرماندار، استاندار و امام جمعه، باید ببینیم در راستای تضعیف یا ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی چقدر تلاش کرده‌ایم و چنانچه عملکردمان در این زمینه منفی بوده، در نحوه اطلاع رسانی، تریبون‌ها و نوع قضاوت خودمان، تجدید نظر کنیم.

هاشمی با بیان این که در بخش رسانه اعم از ملی، مکتوب و مجازی، تریبون‌های نماز جمعه، مجلس و حتی هیات دولت و بخش فرهیختگان، اشتباهات و خطاهایی داشته ایم که طمع بیگانگان به تمامیت ارضی کشور افزایش پیدا کرده است، گفت: اگرچه این نافی اشتباهات افراد تصمیم گیر و سیاستگذاران نیست، اما اگر اشتباهات خودمان را نپذیریم، هیچگاه در صدد اصلاح آنها بر نخواهیم آمد.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که، در شرایط کنونی کشور، بیشتر به وحدت ملی و تالیف قلوب نیاز داریم، افزود: درست است که از دولت، مجلس، قوه قضاییه، تریبون‌های مختلف، گروه‌های سیاسی و افراد تصمیم‌گیر و سیاستگذاران حوزه اقتصادی گله داریم، اما در حال حاضر تهدیدی پیش روی ما قرار دارد که بیش از هر زمان دیگری به تدبیر، تقویت خودباوری و اعتماد به نفس و امیدبخشی به جامعه نیاز داریم .

هاشمی با بیان این که، نباید در شرایط کنونی کشور، آیه یأس بخوانیم، تصریح کرد: چون دوران بسیار سخت تری را پشت سر گذاشته ایم و این دوره را نیز با موفقیت خواهیم گذراند، مگر اینکه گرفتار رقابت های خودمان از سطوح بالای مدیران تا میانی شویم. کشور از همین رقابت ها ضرر کرده که ریشه آن هم، قدرت و طمع انسان است.

وی در ادامه گفت: روز خبرنگار را،  به همه خبرنگارانی که امروز بدون خلاف گویی، در جهت خودباوری و ارتقای همبستگی ملی و آرامش بخشیدن به جامعه کمک می کنند، تبریک می‌گویم.

وزیر بهداشت خطاب به خبرنگاران گفت: با توجه به این که خبرنگاران حوزه سلامت، طلایه داران این حوزه هستند،  از همکاران، سردبیران، روسا و تهیه کنندگان اخبار بخواهید که التهاب آفرینی نکرده و در راستای آرامش بخشی به جامعه حرکت کنند. 

هاشمی افزود: می‌توانیم تیتر اخبار را متفاوت و مثبت انتخاب کنیم و خدمات و اقدامات انجام شده در کشور را درست معرفی کنیم، اما متاسفانه رقابت‌های موجود، مانع از این می‌شود که تلاش‌های گسترده در حوزه‌های مختلف را به شکل مطلوب معرفی کنیم.

وی با بیان این که خبرنگاران حوزه سلامت، کمک زیادی به این حوزه کردند، تصریح کرد: در سال های اخیر، اطلاع رسانی مناسبی توسط آنان به جامعه انجام شد و نقدهای عالمانه ای نیز مطرح شد که به پرهیز از تکرار اشتباهات گذشته، کمک کرد. 

هاشمی با تاکید بر این که در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و غذا بسیار باید مراقب باشیم، افزود: در این حوزه ها به صورت شبانه روزی تلاش می شود تا کمترین رنج و ناراحتی برای مردم ایجاد شود. باید قبول کنیم که کار کردن در این شرایط راحت نیست، اما شیرین است و اگر کار کردن سخت نبود، نیازی به وجود ما نبود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، سخنگوی وزارت بهداشت را  سرآمد سخنگوها عنوان کرد و گفت:  سرمایه اجتماعی مناسبی با حضور دکتر حریرچی برای وزارت بهداشت ایجاد شده است و اطمینان دارم آنچه سخنگو، معاونین و مدیران وزارت بهداشت بر زبان می آورند، جز راستی و حقیقت، نیست.

وزیر بهداشت افزود:  اگر سخنگوی وزارت بهداشت در مورد موضوع می گوید که نگران نباشید، حتما بدانید که تمهیداتی پیش بینی شده و در مواردی که ما نگران هستیم، نگرانی داخلی و برای تامین نیازهای آینده است.

به گزارش وبدا، هاشمی  ادامه داد: اطمینان داشته باشید که اگر موضوعی نیاز به اطلاع رسانی داشته باشد، حتما این کار را خواهیم کرد. به اندازه کافی در کشور حاشیه پرداز در بخش‌های مختلف وجود دارد.

وزیر بهداشت در پایان با بیان این که اطمینان دارم که خبرنگاران حوزه سلامت بین ماجراجویی و خبرنگاری، تفاوت قائل هستند و به حل مشکلات جامعه با آرامش کمک می‌کنند، افزود: از خبرنگارانی که به متن یعنی حقوق و انتظارات به حق مردم، توجه دارند، سپاسگزارم و از رسانه‌ها و خبرنگاران به دلیل همراهی مناسب شان با حوزه سلامت، تقدیر می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.