یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸

طبق دستورالعمل جدید مفدا؛

فراخوان عضویت و همکاری با "مفدا" دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان آغاز شد

عضویت مفدا

به منظور استفاده از پتانسیل‌ها، ظرفیت‌ها واستعدادهای بالقوه دانشجویی در تولید اخبار دانشگاهی، دانشجویان علاقه مند میتوانند در قالب سرویس های مختلف و بنا به مهارت های خود در جهت اطلاع رسانی و پوشش اخبار معاونت فرهنگی و دانشجویی به عضویت مفدا در آمده و با این مجموعه همکاری نمایند.

به گزارش مفدا رفسنجان، امروزه در عصر ارتباطات و اطلاعات با گسترش وسایل ارتباط جمعی نظیر اینترنت، تلفن های همراه هوشمند، شبکه های اجتماعی و ... امر خطیر خبررسانی و تولید سریع، صحیح و منصفانه اخبار متناسب با سلایق و ذائقه مخاطبان از جمله اولویت های همه دستگاه ها و نهادها خصوصا آنهایی که با جوانان به طور مستقیم در ارتباط هستند، می باشد.

وبسایت های خبری معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور موسوم به « مفدا » در راستای رفع خلاء موجود در امر اطلاع رسانی فعالیتهای آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی طراحی و راه اندازی شده است.

طبق دستورالعمل جدید ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نحوه فعالیت مجموعه پایگاه ها خبری و اطلاع رسانی مفدا و همچنین نحوه همکاری دانشجویان تشریح گردید.

دانشجویان نیز به عنوان به عنوان بازوی دانشجویی و نقش محوری در پوشش خبری سریع و صحیح فعالیت های فرهنگی، علمی، پژوهشی، آموزشی، دانشجویی، ورزشی، صنفی، مناسبتی و ... مرتبط با دانشگاه در تولید محتوایی وب سایت خبری و اطلاع رسانی مفدای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مشارکت خواهند داشت.

« سرویس های کاری مفدا » واحدهای تخصصی فعالیت های رسانه ای مفدا است که همه فعالیت ها در قالب این سرویس ها انجام می شود. اداره هر یک از سرویس ها بر عهده یک نفر متخصص آشنا به حیطه فعالیت مرتبط با سرویس است.

سرویس های کاری مفدا شامل چهار سرویس به شرح ذیل است:

« سرویس فرهنگی »

« سرویس صنفی، رفاهی »

« ، سرویس آموزشی و پژوهشی »

« سرویس ورزشی »

« سرویس چندرسانه ای »

جهت مشاهده توضیحات بیشتر و دریافت دستورالعمل اینجا کلیک کنید

همچنین میتوانید به عنوان خبرنگار دانشجویی پس از گذرانیدن دوره آموزش خبرنگاری به تهیه و تولید خبر، گزارش، مصاحبه و دیگر قالب های رسانه ای در سرویس های مختلف مشغول به فعالیت شوید.

آموزش‌های لازم در هر زمینه از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی از قبیل خبرنگاری، عکاسی و فیلمبرداری، کار با نرم افزارهای طراحی و دیگر مهارت‌های مورد نیاز صورت خواهد پذیرفت.

از سوی مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی برای هر یک از اعضای مفدا بر اساس نوع مسؤولیت آنها، کارت شناسایی عکس دار صادر می شود و این کارت در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور معتبر است.

شرایط عضویت:

۱.گذراندن حداقل یک نیم سال تحصیلی

۲.نداشتن حکم قطعی محرومیت از تحصیل به مدت یک ونیم سال یا بیشتر از سوی شورای انضباطی دانشگاه

۳.عدم سابقه مشروطی برای دو نیم سال تحصیلی متوالی یا سه نیم سال متناوب

به اعضای مفدا کار دانشجویی پرداخت نخواهد شد ، اما هزینه هایی که اعضاء جهت تولید اخبار و محصولات رسانه ای متحمل می شوند نظیر هزینه اینترنت، ایاب و ذهاب و ... پرداخت میگردد.

دانشجویان علاقمند به فعالیت در "مفدا" میتوانند حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۵/۲۱ جهت عضویت در این مجموعه، با کلیک بر روی فرم عضویت، فرم مورد نظر را به صورت الکترونیکی تکمیل و درخواست خود را ثبت نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.