شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵

رئیس اداره تغذیه و امور رستوران های دانشگاه علوم پزشکی همدان:

کسب رضایت دانشجویان و تضمین سلامتی آنان مهمترین هدف اداره تغذیه است

مصاحبه

«صباح قدیمی» گفت: هر چه کنترل بر نحوه پخت غذا بیشتر باشد بدون شک تضمین سلامتی دانشجویان نیز بیشتر خواهد بود و هدف اصلی ما در اداره تغذیه و امور رستوران ها بدون شک کسب رضایت دانشجویان و تضمین سلامتی آنان است.

«صباح قدیمی» رئیس اداره تغذیه و امور رستوران ها در گفت‌وگو با مفدا همدان اظهار داشت: از ابتدای مهرماه و با شروع ترم جدید، 2هزار و 500 تا 3هزار غذا در هر وعده در سلف دانشگاه توزیع می شود.

وی در ادامه افزود: اداره تغذیه دانشگاه علاوه بر موضوع کمیت و کیفیت وظیفه دیگری نیز بر عهده دارد که آن تضمین سلامت غذای دانشجویان است از این رو امروز بیش از پیش به موضوع مهم سلامت غذا توجه داریم.

قدیمی تصریح کرد: با توجه به اینکه ما در دانشگاه علوم پزشکی همدان میزبان دانشجویانی از استان ها و شهرهای مختلف هستیم از این رو ذائقه دانشجویان هم با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل مشارکت و همکاری دانشجویان نیز نقش مهمی در ارائه خدمات هر چه بهتر سلف خواهد داشت.

وی با اشاره به علاقه دانشجویان به مصرف غذاهای آماده و فست فود بیان داشت: همانطور که می دانید غذاهای فست فود از لحاظ تضمین سلامت و ارزش های غذایی چندان مناسب نبوده و ما برنامه داریم تا با یک فرهنگ سازی درست و صحیح در میان دانشجویان، استقبال و مصرف این دست غذاها را به حداقل برسانیم.

رئیس اداره تغذیه و امور رستوران ها همچنین خاطرنشان کرد: توزیع غذاهای نیم پرس مانند نان و پنیر و گردو و سبزیجات پخته به عنوان یک وعده غذایی کامل در کنار غذاهای اصلی برای وعده شام از جمله برنامه هایی است که به دنبال تحقق آن برای ترم جدید هستیم.

وی با تاکید بر اینکه فضای زیبا و دلنشین سلف نقش به سزایی در افزایش روحیه دانشجویان خواهد داشت یادآور شد: در بحث فضای سلف کارهایی صورت گرفته و علاوه بر بزرگتر کردن فضای آشپزخانه به منظور بالا بردن کیفیت غذا، زیباسازی هایی در این مجموعه نیز انجام خواهد شد.

قدیمی بیان داشت: زمانی که سر میز غذا می نشینید و قصد میل غذا دارید بی شک حال و هوای محیط بر شما تاثیر می گذارد؛ بنابراین بهتر است صرف غذا همیشه در محیطی آرام، همراه با پخش موسیقی ملایم و با ریتم طبیعت باشد، چرا که مصرف غذا در شرایط پر تنش نه تنها درک مغز از طعم غذا را تغییر می‌دهد بلکه بر عملکرد فیزیولوژیک بدن انسان نیز تاثیر منفی دارد.

وی اضافه کرد: طی بررسی های انجام شده توسط محققان، گوش دادن به موسیقی آرام بخش (به ویژه کلاسیک) سبب می شود تا دستگاه گوارش بهتر کار کرده و کورتیزول (هورمون استرس) را نیز در خون کاسته و جذب مواد غذایی افزایش می یابد. همچنین تجربه نشان داده که صرف غذا در فضایی زیبا با نور پردازی مناسب، بسیار لذت بخش است حتی اگر این غذا، غذایی ساده باشد.

این مسئول ادامه داد: به یاری خداوند متعال از مهرماه سال جاری علاوه بر اینکه برنامه داریم تا در زمان توزیع غذا در این مجموعه موسیقی پخش کنیم، نصب پوستر های عکس از طبیعت که بدون شک محیط را کاملا زیبا و دلنشین می کند را نیز در دستور کار خواهیم داشت.

وی همچنین از توزیع بروشورهایی به منظور آگاه سازی و فرهنگ سازی میان دانشجویان برای استفاده و شناخت غذاهای سالم و با ارزش غذایی بالا از مهرماه سال جاری نیز خبر داد و گفت: چاپ و توزیع این بروشورها یکی از مهمترین برنامه های سلف دانشگاه برای فرهنگ سازی استفاده از غذای سالم به شمار می رود.

«صباح قدیمی» با بیان اینکه این فرهنگ سازی عاملی است برای اینکه دانشجو با تمایل و خواسته خود از مصرف غذاهای فست فود اجتناب کند خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما در اداره تغذیه و امور رستوران ها بدون شک کسب رضایت دانشجویان و تضمین سلامتی آنان است.

وی با اشاره به اینکه خواست و تاکید معاونت فرهنگی و دانشجویی نیز همواره توجه به بحث کیفیت غذا بوده است اضافه کرد: هر چه کنترل بر نحوه طبخ و پخت غذا بیشتر باشد بدون شک تضمین سلامتی دانشجویان نیز بیشتر خواهد بود.

رئیس اداره تغذیه و امور رستوران های دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: صنعتی سازی تجهیزات سلف، از دیگر برنامه های اجرایی در این اداره است که با این کار شاهد افزایش کیفیت غذا هم خواهیم بود و آخرین نظرسنجی حاکی از رشد 20 درصدی رضایت مندی دانشجوان از کیفیت غذا بوده که با صنعتی کردن تجهیزات شاهد افزایش این رضایت مندی نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه روند نظرسنجی به صورت دو هفته یک بار انجام خواهد شد اذعان داشت: هیچ وقت نمی توانیم رضایتی صددرصدی در حوزه غذا داشته باشیم چرا که غذا یک بحث سلیقه ای بوده و به ذائقه دانشجویان بر می گردد.

قدیمی تاکید کرد: در حال حاضر با رضایت 75 درصدی دانشجویان از سلف روبرو هستیم که به یاری خدا و با صنعتی سازی بدون شک این درصد نیز افزایش خواهد داشت.

وی در پایان افزود: یکی از برنامه های دیگر امسال ما این است که به عنوان اولین دانشگاه در سطح کشور قصد داریم تا در زمینه سلامت غذا بحث تحقیقات را راه اندازی کنیم؛ امروز بیشتر نگرانی ها نسبت به باقیمانده آفت کش ها در محصولات کشاورزی مورد مصرف انسان و همچنین مقدار فلزات سنگین در مواد غذایی است. لذا ما تحقیقات خود در زمینه سنجش میزان این آلاینده ها در مواد غذایی را شروع خواهیم کرد و در صورت وجود این آلاینده بالاتر از حد مجاز، بدون شک در کاهش و حذف آنها در مواد غذایی مورد مصرف دانشجویان با شروع ترم جدید اقدامات لازم را اعمال خواهیم کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.