دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸

اعزام هشت تیم فوریت های پزشکی لرستان به مرز مهران

اعزام تیم فوریتها لرستان

دکترساکی: در حیطه فوریت های پزشکی رتبه ی اول را در عرصه نجات جان بیماران با استفاده از بالگرد را کسب کرده ایم که همین امر باعث جلوگیری و کاهش مرگ میر مادران باردار شده است.

 دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در نشست  اعزام تیم فوریتهای پزشکی ۱۱۵ به استان ایلام و مرز مهران با اشاره به اهمیت راهپیمایی جهانی اربعین اظهار داشت:
تلاش می‌کنیم که بعنوان معین استان ایلام در عرصه راهپیمایی جهانی اربعین سرویس دهی به زائران را بنحو احسن با توجه به وظائف خود انجام دهیم.
دکتر ساکی افزود: با استقرار تیم ها در مرز مهران و موکب امام خامنه ای (مد ظله العالی) در خرم آباد  و با توجه به حجم زائران امسال وظیفه داریم این راهپیمایی بزرگ را سرویس دهی کنیم، چرا که در این راستا جمعیت زائران امسال چندین برابر سالهای گذشته است و این مهم نیاز مند تدابیری است که اندیشیده ایم.
وی با تشریح طرح تحول سلامت خاطر نشان کرد : در حیطه فوریت های پزشکی رتبه ی اول را در عرصه نجات جان بیماران با استفاده از بالگرد را کسب کرده ایم که همین امر باعث جلوگیری و کاهش  مرگ میر مادران باردار شده است.
دکتر ساکی افزود: دنبال بکار گیری بالگرد دیگری هستیم که بتواند مناطق صعب العبور و غیر قابل دسترس نور آباد و الیگودرز را برای نجات جان بیماران پوشش دهد.
گفتنی است هشت تیم فوریت پزشکی با هفت دستگاه آمبولانس ویک دستگاه اتوبوس آمبولانس با تعداد ۳۵ تکنسین فوریتهای پزشکی در اختیار فرماندهی ۱۱۵ استان ایلام قرار گرفته است که مجهز به بی سیم، تجهیزات لجستیک اورژانس می باشد که بالغ بر یک میلیارد ریال دارو و تجهیزات برای این برنامه در نظر گرفته شده است.

عزیزکلهر /خبرنگار وبدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.