یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶

معاون آموزشی وزارت بهداشت:

۳ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران تحصیل می‌کنند

دانشجویان خارجی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۳ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران تحصیل می‌کنند و می‌توانیم ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه‌ها به ویژه در دوره های تخصصی و PHD را افزایش دهیم.

به گزارش مفدا ، دکتر باقر لاریجانی در همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: دانشجویان ایرانی و خارجی زیادی برای تحصیل در ایران به سفرای ایران در کشورهای مختلف مراجعه می کنند و وزارت بهداشت نیز تسهیلاتی را در این زمینه در نظر گرفته است.

وی با اشاره به وجود ۶۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور، گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی تحصیل می کنند و در این زمینه، رشد بسیار خوبی داشته‌ایم و این دانشگاه‌ها توانسته‌اند همکاری‌های بین‌المللی خود با سایر کشورها را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح آمایش سرزمینی در حوزه آموزش پزشکی در کشور در حال اجرا است، افزود: وزارت بهداشت به حوزه آموزش پزشکی، نگاه نوآورانه داشته و دانشگاه‌های علوم پزشکی را ماموریت گرا کرده است.

دکتر لاریجانی یادآور شد: در حوزه آموزش پزشکی نقشه راه روشنی تدوین شده که تا ۵ سال آینده به چه مقدار نیروی انسانی نیاز داریم که این نقشه راه، می‌تواند رسیدن به اهداف تعیین شده را تسهیل بخشد.

به گزارش وبدا، وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در کشورهای مختلف تحصیل می‌کنند اما دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای بازگشت این دانشجویان، عمدتا بر اساس رتبه بندی‌های بین‌المللی و کاملا مشخص است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.