یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷

رئیس اداره نشریات و تشکل‌های دانشجویی وزارت بهداشت؛

برگزاری ۲۵ کارگاه آموزشی مهارت‌های رسانه‌ در چهارمین نشست خانه نشریات

مصطفی رهبر

رئیس اداره نشریات و تشکل‌های اسلامی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری چهارمین دوره نشست سراسری خانه نشریات در دانشگاه علوم پزشکی تبریز از حضور بیش از ۵۰۰ مدعو و برگزاری ۲۶ کارگاه تخصصی در این دوره خبر داد.

مصطفی رهبر رئیس اداره نشریات و تشکل‌های دانشجویی وزارت بهداشت در آستانه برگزاری چهارمین دوره نشست سراسری خانه نشریات به خبرنگار مفدا گفت: خانه نشریات از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده و در این نهاد دانشجویی تمامی مدیر مسئولان نشریات دانشجویی می‌توانند عضو باشند و در حوزه نشریات آموزش ببینند و از طریق انتخابات عضو این نهاد نیز باشند.

وی با اشاره روند عضویت مدیران مسؤول نشریات دانشجویی در خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، گفت:به این منظور مدیران مسؤول نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی عضو هر منطقه جغرافیایی از طریق برگزاری انتخابات دو نفر مدیر مسؤول منتخب را به خانه نشریات معرفی می‌کنند و در نهایت ۲۰ نفر از مدیران مسؤول نشریات دانشجویی به عضویت خانه نشریات در می‌آیند و می‌توانند دغدغه‌ها و مشکلات خود را در خانه نشریات مطرح کنند و یک هم افزایی در حوزه نشریات دانشجویی ایجاد شود.

رهبر در خصوص روند فعالیت خانه نشریات وزارت بهداشت توضیح داد: بعد از برگزاری سه دوره از نشست خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت که بیشتر یک آزمون و خطا بوده، امروز در چهارمین دوره خود به یک بلوغ و یک تعادل خوبی رسیده است. 

وی ادامه داد: خانه نشریات در دوره سوم خود چهار نشست منطقه‌ای برگزار کرده است که بسیار برای دانشجویان فعال نشریات مفید بوده و چهارمین نشست سراسری خانه نشریات وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور بیش از ۵۰۰ مدعو از تاریخ نهم مرداد کار خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس اداره نشریات دانشجویی و تشکل‌های اسلامی وزارت بهداشت در خصوص برنامه‌های چهارمین نشست سراسری خانه نشریات وزارت بهداشت گفت: در این دوره ۱۷ عنوان کارگاه داریم که برخی کارگاه‌ها دو استاد متفاوت دارد که جمعا ۲۵ کارگاه برگزار خواهد شد و در کنار برگزاری کارگاه‌های آموزشی، انتخابات خانه نشریات و گردهمایی مدیر مسئولان نشریات برای انتخابات شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی را نیز خواهیم داشت. 

وی در خصوص انتخابات شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت توضیح داد: در این انتخابات دو عضو دانشجوی شورای مرکزی ناظر بر نشریات و یک عضو علی البدل انتخاب خواهند شد که تقریبا ۱۰۰ نفر از نمایندگان مدیر مسئولان در این انتخابات شرکت می‌کنند و ۳۰ نفر هم کاندید برای این شورا داریم.

رهبر با اشاره به تنوع کارگاه‌های آموزشی برگزار شده در نشست خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، گفت:  در این دوره علم روزنامه نگاری و تیتر زنی هم دو کارگاه جدید است که برای اولین بار در نظر گرفته‌ایم.

رئیس اداره نشریات و تشکل‌های دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش، گفت:  قطعا آموزش نقش موثری در رشد کیفی نشریات دانشجویی دارد و مصداق صحبتم نشریاتی است که بعد از سال ۱۳۹۴ و شرکت در کارگاه ‌آموزشی در جشنواره "تیتر۱۰" شرکت کردند. این نشریات رشد و جهش بسیار خوبی داشتند و کیفیت جشنواره هم بسیار بالا رفت. در عین حال نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد درصد بالایی از دانشجویان از  کارگاه‌های آموزشی برگزار شده توسط خانه نشریات رضایت دارند.

رئیس اداره نشریات و تشکل‌های دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت  نقدپذیری در میان مسئولان دانشگاهی، گفت: برای رشد نشریات دانشجویی نیاز است که ظرفیت مسئولان برای تحمل نشریات بالا رود. در برخی از دانشگاه‌ها همچنان نظارت پیش از چاپ وجود دارد،  البته این موارد بسیار کم شده است اما در برخی از دانشگاه‌ها همچنان یک اراده ضعیفی برای نظارت وجود دارد که این خلاف قانون است و باید مرتفع شود. 

رهبر تأکید کرد: در مقوله نشریات دانشجویی تنها چیزی که نیاز داریم رعایت قانون بدون اعمال سلیقه است و این موضوع را باید مسئولان دانشگاهی در نظر داشته باشند.

رئیس اداره نشریات و تشکل‌های دانشجویی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد که اعتماد به جوانان و دانشجویان در همه عرصه‌ها خصوصاً فعالیت‌های فرهنگی نهادینه شده و سکان فعالیت‌های فرهنگی به دست دانشجویان و جوانان سپرده شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.