چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵

برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

آزمون های مصاحبه دکتری تخصصی هشت رشته از روز سه شنبه ۱۹ الی ۲۰ تیرماه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر" سهیلا شهشهانی پور" مدیر آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  گفت: آزمون های مصاحبه ۱۲۹ داوطلب دکتری تخصصی هشت رشته این دانشگاه، در دو نوبت صبح و عصر انجام شده است.

   وی افزود: آزمون مصاحبه ۸۰ داوطلب دکتری تخصصی رشته های کاردرمانی، گفتاردرمانی، اعضای مصنوعی، سلامت و رفاه اجتماعی و تعدادی از داوطلبان رشته سلامت در بلایا و فوریت ها، روز گذشته (۱۹ تیرماه) در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

   دکتر شهشهانی پور همچنین اظهارداشت: مصاحبه ۴۹ داوطلب دکتری تخصصی رشته های مددکاری اجتماعی، مشاوره توانبخشی، سالمندشناسی و تعداد دیگری از داوطلبان رشته "سلامت در بلایا و فوریت ها" نیز امروز در حال انجام است.  

   مدیر آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با یادآوری اینکه از سوی وزارت بهداشت، آزمون مصاحبه داوطلبان دکتری پژوهشی رشته " توانبخشی اعصاب اطفال " نیز به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپرده شده بود، افزود: با توجه به نداشتن داوطلبی برای این بخش، آزمونی نیز جهت دکتری رشته توانبخشی اعصاب اطفال برگزار نشد.

   گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت نظارت وزارت بهداشت و با ۲۲ گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات، به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص در حوزه های " رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی" می پردازد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در برخی از این رشته ها به عنوان تنها برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی و phd،  و یا  نخستین مجری دوره های تحصیلات تکمیلی در کشور و حتی کشورهای منطقه شناخته شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.