سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

مدیر دانشجویی علوم پزشکی مشهد؛

ارتقاء کیفی و بازسازی خوابگاه‌ها، اولویت معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است

کریمی مشهد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارتقاء کیفی و بازسازی خوابگاه‌ها را اولویت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانست و بر لزوم بهسازی خوابگاه‌های دانشجویی تاکید کرد.

به گزارش مفدا مشهد، صالح مقدم مدیر دانشجویی دانشگاه ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای ارتقاء کیفی و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی در تابستان ۹۷  گفت:علیرغم محدودیت‌های مالی موجود، با موافقت هیات رئیسه دانشگاه در جلسه هئیت رئیسه که به مناسبت هفته خوابگاه‌ها در اردیبهشت ۹۷ برگزار شد، کار بازسازی و بهسازی خوابگاه‌های دختران (بهارستان ۲ و ۳)، و خوابگاه بوستان پس از اتمام امتحانات دانشجویان در خردادماه سال جاری آغاز شد تا در فرصت اندک بتوانیم پیش از شروع سال تحصیلی آتی آن را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد : در تابستان ۹۷، برنامه سمپاشی، رنگ و تعویض موکت‌های خوابگاه‌های دخترانه بهار ۲و۳ را انجام خواهیم داد و بازسازی کامل خوابگاه  پسرانه بوستان که شامل تعویض و نوسازی لوله های ابگرم و سرد شوفاژها، سیستم‌های فاضلاب، رنگ تمام فضاها، تعویض موکتها، بهسازی موتورخانه تاسیسات و ... است ،انجام خواهد شد.

صالح مقدم افزود : به دلیل محدودیت در فضاهای خوابگاهی در تابستان، طرح اسکان کارورزان در اولویت خواهد بود و در صورت ظرفیت مازاد دانشجویان دوره‌های دکتری تخصصی و ارشد که در مراحل آخر پایان‌نامه‌های آزمایشگاهی باشند با اخذ هزینه بسیار محدودی برای وعده‌های صبحانه، ناهار، شام، نقلیه و خوابگاه  در اولویت دوم اسکان تابستانی قرار خواهند گرفت.

مدیر دانشجویی علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به اینکه اداره خوابگاه‌ها همانند سال‌های گذشته میزبان دانشجویان دانشکده‌های  اقماری که برای گذراندن کارآموزی‌های تخصصی به بیمارستان‌های تخصصی مشهد معرفی شده اند است، تصریح کرد: ایام تابستان فرصت مغتنمی است تا بتوانیم خوابگاه‌هایی را که نیازمند تعمیرات اساسی بودند برای سال تحصیلی جدید آماده کنیم تا وضعیت رفاهی خوابگاه‌ها را به گونه‌ای ارتقاء دهیم که در طول سال تحصیلی دانشجویان از امکانات و تسهیلات خوابگاهی کیفی‌تری بهره مند شوند و این موضوع در اولویت قرار دارد.

وی بیان داشت: در حال حاضر ساماندهی انبار تابستانی لوازم دانشجویان و دسته بندی براساس روش ۵s در خوابگاه های دانشجویی درحال اجرا است .

او تصریح کرد : استفاده از کیسه‌های مقاوم جهت نگهداشت با کیفیت‌تر لوازم و دسته بندی طبقات در ردیف‌های مختلف  و ثبت اطلاعات دانشجویان روی کیسه‌ها جهت بازیابی سریع وسایل در بازگشت دانشجویان در حال انجام است،  همچنین انتصاب و آموزش همکاران محترم خدمات به عنوان مسئوول انبار جهت اجرای هرچه بهتر طرح ۵s انجام شده است .

صالح مقدم ادامه داد : اطلاع رسانی در این امر به صورت اطلاعیه روی بردها و درب‌های ورودی و کنار دستگاه های سلف انجام شده است، به علاوه به صورت تراکت توسط سرپرست و همیاران اداره خوابگاه‌ها به اتاق دانشجویان برده شده و توضیح حضوری برای حاضرین در اتاق نیز صورت گرفته است .

مدیر دانشجویی علوم پزشکی مشهد در پایان از کارکنان ادارات خوابگاه‌های دانشجویی، خدمات و تاسیسات معاونت دانشجویی که در تابستان با لغو مرخصی های تابستانی، تلاش مضاعفی برای آماده سازی انجام می‌دهند تشکر و قدردانی  نمود.

گفتنی است؛ در تابستان ۹۶ بازسازی و بهسازی خوابگاه بهارستان یک و گلستان که زمانی بیش از ۸ ماه را می‌طلبید کمتر از ۳ ماه به اتمام رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.