پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲

در دانشگاه علوم پزشکی قزوین

رونمایی ازطرح همتایاران سلامت روان دانشجویی

همتایاران

جلسه توجیهی و هماهنگی طرح همتایاران سلامت روان دانشجویی با تلاش و همت اداره مشاوره و سلامت روان معاونت دانشجویی و فرهنگی روز هفدهم آبان ماه ۱۳۹۵ در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری و مامایی برگزار گردید .

خبر، حمیده برجی خانی. با برگزاری نشست توجیهی و هماهنگی، طرح «همتایاران سلامت روان دانشجویی» در دانشگاه علوم پزشکی قزوین، رونمایی شد.

این نشست با حضور دانشجویان داوطلب مشارکت در طرح اجرا شد و رامش حسین زاده، سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در سخنانی به نقش و اهمیت گروه های همتایار در کمک به پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی به ویژه در جامعه دانشجویی پرداخت.

وی بیان کرد: فعال شدن گروه همتایار سلامت روان دانشجویی در دانشگاه، علاوه بر اینکه توانمندسازی خود دانشجو و تقویت مهارت های همدلی و نوع دوستی را در پی دارد؛ باعث افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت های اداره مشاوره و گسترش فعالیت هایی با محتوی بهداشت و سلامت روان می شود.

همچنین، علی امیری، روانشناس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی قزوین، به تشریح آئین نامه تشکیل گروه همتایاران سلامت روان، پرداخت و به سؤال های دانشجویان در مورد فرایند و محتوی طرح پاسخ داد. این طرح، ابلاغی از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.

در پایان این نشست، در مورد روز و ساعت تشکیل نشست های آموزشی از دانشجویان نظرخواهی شد.

نشست مذکور را اداره مشاوره و سلامت روان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، روز 17 آبان 1395 در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری و مامایی برگزار کرد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.