یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶

دومین دوره " تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

دومین دوره ملی " تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی" در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزارشد.

 به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ این دوره چهار روزه، به همت پژوهشگاه علوم ورزشی و با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است.

 در این دوره آموزش‌های لازم برای بررسی وضعیت سلامت جسمانی و تجویز برنامه تمرینی مناسب برای افراد دارای کم‌توانی ذهنی، اوتیسم، بیش فعالی/ نقص توجه، سندرم داون و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشد ارائه شد.

در این دوره چهارروزه علاقه‌مندان به کار در حوزه کودکان استثنائی، مباحث مهمی همچون: آشنایی باکم توانی و توانبخشی، توانبخشی ورزشی و معرفی سازمان‌های ورزشی کودکان استثنائی، آشنایی با اصول اولیه آزمون و تجویز فعالیت بدنی، مشکلات شایع در افراد دارای کم‌توانی ذهنی، کمک‌های اولیه و ملاحظات پزشکی برای تمرین در افراد دارای کم‌توانی ذهنی، تمرینات ادراکی حرکتی و بازی‌های اثربخش در کودکان استثنائی، برنامه‌ریزی تمرین تخصصی در افراد باکم توانی ذهنی، توانبخشی ورزشی و اصول طراحی تمرین در افراد دارای سندرم داون و اصول و مبانی طراحی برنامه تمرینی برای افراد دارای اختلالات رشدی را فراگرفتند.

همچنین، اصول و مبانی طراحی برنامه تمرینی برای افراد دارای اختلال نقص توجه / بیش فعالی، اوتیسم و توانبخشی ورزشی، اصول و مبانی طراحی برنامه تمرینی برای افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، بازی‌های رایج در افراد داری کم‌توانی، ذهنی (عملی)، تمرینات تخصصی در توانبخشی ورزشی (عملی)، اصول اولیه تمرین و رقابت در افراد کم‌توان (عملی) از دیگر سرفصل‌های آموزشی است که در دومین دوره ملی " تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی " ارائه شده بود.

در این دوره همچنین سازمان‌هایی همچون المپیک ویژه ایران، فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، انجمن علمی تربیت ‌بدنی و علوم ورزشی ایران، انجمن علمی آسیب ‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ایران، فدراسیون ورزش‌های همگانی، انجمن بازی‌ها و ورزش کودکان جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و ... مشارکت داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.