شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل؛

مشارکت ۳۳درصد دانشگاهیان علوم پزشکی اردبیل در جشنواره قرآن و عترت

97.04.16

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با نرخ مشارکت ۳۳ درصدی در صدر دانشگاه‌های علوم پزشکی به لحاظ میزان مشارکت دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه در بیست و سومین جشنواره قرآنی وزارت بهداشت ایستاده است.

به گزارش مفدا، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت در یازدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ۱۳تیرماه در مجتمع سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، طی گزارشی با تشریح اهداف فعالیت‌های مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت: ما سه هدف از فعالیت‌های قرآنی در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت دنبال می‌کنیم، اولین هدف ما جذب حداکثری دانشگاهیان به فعالیت‌های قرآنی و ترویج فرهنگ تابناک قرآن کریم و اهل بیت‌علیهم‌السلام در بین آنها است. دومین هدف افزایش سطح کیفی فعالیت‌ها و هدف آخر که شاید از اهداف پیش‌گفت مهم‌تر باشد، بحث تأثیرگذاری بر مخاطبان است که می‌تواند همه فعالیت‌های ما را تحت تأثیر خود قرار دهد.

بحرالعلوم با اشاره به این‌که در چند سال گذشته جذب دانشگاهیان به فعالیت‌های قرآنی به طور مستمر افزایش یافته است، گفت: در بیستمین جشنواره قرآن و عترت حدود ۱۸ هزار نفر شرکت کردند، در جشنواره بیست و یکم حدود ۲۱هزار نفر، در جشنواره بیست و دوم حدود ۵۰هزار نفر و در جشنواره بیست و سوم نیز که امسال برگزار می‌شود تاکنون حدود ۶۴هزار نفر از دانشگاهیان مشارکت داشته که این روند نشان از این دارد که فعالیت‌های مرکز قرآن و عترت و فعالیت‌ معاونان فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال‌های گذشته منجر به جذب بیشتر دانشگاهیان به فعالیت‌های قرآنی شده است.

آمار مشارکت ۳۳درصدی دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جشنواره قرآن و عترت در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت :

در بخشی دیگری از گزارش رییس مرکز قرآن و عترت به آمار میزان رتبه‌های کسب شده توسط دانشجویان علوم پزشکی کشور در جشنواره‌ ملی قرآن و عترت دانشگاهیان در چهارسال گذشته اشاره کرد و گفت: در بیست و نهمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور فقط ۴ رتبه توسط دانشجویان علوم پزشکی کشور کسب شد. در سی‌امین جشنواره ملی قرآن و عترت نیز دانشجویان علوم پزشکی کشور موفق به کسب دو عنوان مقام شدند.

بحرالعلوم افزود: این روند با اقدامات و فعالیت‌های که در مرکز قرآن و عترت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در چندسال گذشته انجام دادند تغییر کرد چنان‌چه شاهد این هستیم که در سی‌و یکمین جشنواره قرآن و عترت تعداد رتبه‌های کسب به تویط دانشجویان علوم پزشکی به ۱۶ رتبه افزایش یافت و این عدد در جشنواره سی‌و دوم به ۴۲ رتبه افزایش یافت که نشان از رشد ۱۶۲.۵ درصدی در چهار سال گذشته است.

رییس مرکز قرآن و عترت با تأکید بر این‌که این روند منجر به کسب رتبه نخست توسط وزارت بهداشت در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان برای اولین بار در بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شد، گفت: مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در تلاش است با ادامه این روند و با کمک مدیران و مسؤولان دانشگاهی مسیر مشارکت حداکثری دانشگاهیان در فعالیت‌های قرآنی را همواره کند و در این مسیر طراحی‌ها و برنامه‌های متعددی را طراحی کرده است.

در ادامه این گزارش بحرالعلوم به میزان و نرخ مشارکت دانشگاهیان در «بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» که در سال جاری در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال برگزاری است، اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با میزان مشارکت ۳۴۴۹ نفر(دانشجو، استاد و کارمند) و جمعیت کل ۱۰۳۷۵ نفر بیشترین نرخ مشارکت که معادل ۳۳درصد است را به خود اختصاص داده است و پس از آن دانشگاه‌های علوم پزشکی کاشان، سبزوار، جهرم، مشهد،‌ فسا، شیراز و ایلام با نرخ مشارکت به ترتیب ۲۶درصد، ۲۵درصد، ۲۵درصد، ۲۳درصد، ۱۹درصد، ۱۸درصد و ۱۶درصد بیشترین نرخ مشارکت را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است یازدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور،‌ از ۱۳ تا ۱۴ تیرماه در مشهد مقدس و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.