شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰

طرح جهادی "شهید دکتر رهنمون" دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

"مهدی محمدپناه " مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و دبیر طرح بهداشتی، درمانی شهید دکتر رهنمون، از اجرای این طرح ( اعزام تیم های پزشکی – توانبخشی به مناطق محروم ) در منطقه چهاردانگه استان تهران خبر داد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛  "مهدی محمدپناه " مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه گفت : تیم پزشکی - توانبخشی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی، کلینیک توانبخشی اسماء و حوزه بسیج منطقه، به منطقه محروم و کم برخوردار چهاردانگه از توابع شهرستان اسلامشهر جهت ویزیت و مشاوره رایگان مردم اعزام شد.

 به گفته وی، پزشک عمومی، تیم پرستاری خانم و آقا، تیم مشاوره روانشناسی خانم و آقا، کارشناسان گفتاردرمانی و شنوایی شناسی، این تیم جهادی را همراهی و به بیش از ۱۵۰ نفر خدمات رایگان درمانی و مشاوره ای ارائه دادند.

محمدپناه همچنین افزود: با توجه به اجرایی نمودن طرح شهید دکتر رهنمون از اردیبهشت ماه سال جاری به صورت ماهانه در منطقه چهاردانگه ، در مجموع تاکنون سه نوبت اعزام جهادی در قالب این طرح اجرا شده است.

 مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه همچنین در خصوص عملکرد تیم و رضایت مردم افزود: با توجه به مذاکره با مسئولان منطقه و مردم و بازدید امام جمعه چهاردانگه از چگونگی ارائه خدمات درمانی رایگان، تمام مراجعه کنندگان رضایت بسیاری نسبت به ارائه خدمات رایگان تیم‌های جهادی طرح شهید رهنمون اعلام داشتند و خواستار استمرار اعزام های دیگر در ماه‌های آینده شدند.

مهدی محمدپناه همچنین افزود: در پایان برنامه جلسه‌ای با فرمانده حوزه بسیج منطقه، مسئولان امداد و درمان مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و مرکز روانپزشکی رازی مبنی بر بررسی نحوه اجرای طرح شهید رهنمون و ارائه خدمات درمانی و مشاوره ای رایگان در منطقه برگزار شد و مقرر گردید با توجه به نیاز مبرم مردم به دارو و مشکلات اقتصادی که در این منطقه وجود دارد و همچنین مشکل عمده مراجعه کنندگان به جهت کم خونی و کمبود ویتامین D، رایزنی با خیرین منطقه جهت تأمین داروی تجویزی از سوی تیم اعزامی، صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات حوزه سلامت مردم منطقه، فشارهای عصبی و روانی، و استرس عنوان شده، گفت: قرار است در اعزام های آینده تیم های تخصصی حوزه سلامت روان با همکاری متخصص روانپزشکی و مشاوران مرتبط ، به تیم مذکور اضافه شود.

محمدپناه همچنین افزود: با توجه به اینکه یکی دیگر از مأموریت‌های مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در حوزه امداد و درمان، برپایی درمانگاه های تخصصی در حوزه سلامت روان و توانبخشی است، تصمیم گرفته شد تا پس از تشکیل ستاد اجرایی در دانشگاه و منطقه چهاردانگه و بررسی کامل نیاز های مردم در حوزه های مذکور، درمانگاه تک تخصصی در این منطقه برپا شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.