چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰

برگزاری کارگاه دو روزه تدبر در قرآن کریم

کارگاه تدبردر قرآن کریم

هشتمین جلسه از سلســــله کارگاه های تدبر در قرآن کریم ، ویژه دانشجویان و اساتید به همت کانون قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی همــــــــــدان برگزار گردید.

به گزارش مفدا هـــــــــمدان: جلسه تدبر درقرآن کریم ویژه دانشجویان با حضور استاد یاسر رضا زاده ، از اساتید مدرسه دانشجویی قرآن دانشگاه تهرانبرگزارشد .در ابتدای این جلسه ، استاد یاسر رضا زاده با اشاره به  بیانات مقام  معظم رهبری گفت : ما عقب ماندگی مان در زمینه انس با قرآن و بهره مندی از قرآن خیلی زیاد است این نشست ها قدم های اول است برای شروع آشنایی و بکار گیری قرآن و الگو گیری در زندگیمان و اگر در قرآن تدبر کردیم ، پاسخ درست به سوالات زندگی برای ما فراهم خواهد شد.

ایشان افزود: قرآن کریم با هدایت خاصی نازل شده است ، به بیان ساده ، تدبر در قرآن یعنی فهم غرض هدایتی سوره ، آیات و کلمات قرآن کریم و عملکرد آن است .

در ادامه ایشان متذکر شد : تدبر در قرآن موهبتی الهی به انسان است که با این موهبت توان اندیشه در کلام وحی را یافته و اندیشه را می تواند مبنای سنجش حق از باطل قرار دهد و بر اساس توجهی که نسبت به کلام خالق دارد ، به برنامه ریزی مطلوبی در زندگی دست یافته و حیات طیبه را تجربه کند. انسان میتواند با تدبر در کلمه ها ، آیات و سوره های قرآن ، به جرعه های ماء معین دست یابد.

دبیر کانون قرآن و عترت گفت: از سال گذشته تا کنون ۷ جلسه کارگاه در دانشگاه درباره سوره های مبارک ( ناس -نصر -ماعون -عبس و علق) برگزار گردید ه است که با استقبال و یژه دانشجویان و اساتید رو برو گردیده است . در حاشیه این کارگاه عده ای از اساتید و دانشجویان به اردوی علمی _ زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

وی افزود : با توجه به نیاز مبرم و استقبال ویژه ی دانشجویان و اساتید از جلسات معنوی  تدبر در قرآن کریم ، برگزاری این کارگاه را گسترده تر خواهیم نمود .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.