سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹

مشهد مقدس؛ میزبان یازدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی

یازدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی

یازدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۱۳ و ۱۴ تیرماه جاری در مشهد مقدس و به میربانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، در این اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی در خصوص فعالیت‌های قرآنی، دینی و مذهبی در دانشگاه‌ها بحث و تبادل نظر کرده و راه‌های مؤثر ترویج فرهنگ تابناک قرآن کریم در دانشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد. از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست گفتگو در خصوص موضوعات میان‌رشته‌ای نظیر ارتباط قرآن و سلامت است و مسؤولان کمیسیون قرآن پژوهی و طب وزارت بهداشت موضوعات کاری و نتایج فعالیت‌های خود را اعلام خواهند کرد.

توجه به فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و ضرورت ترویج فرهنگ و روحیه کار جهادی از دیگر موضوعاتی است که مقرر است در یازدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مطرح شود؛ همچنین ستاد فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت در این خصوص گزارش فعالیت‌های یک سال گذشته را  ارائه خواهند داد.

توضیح و تبیین نظام‌نامه آموزشی فرهنگی و ارائه گزارش فعالیت‌های شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در اجلاس مذکور است. معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز در این اجلاس مشکلات و چالش‌های پیش‌روی را مطرح کرده و راه‌حل‌های موجود به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود.

گفتنی است اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به طور متوسط هر شش‌ماه یک‌بار با هدف ایجاد هماهنگی فی‌مابین ستاد و دانشگاه‌ها و اعلام سیاست‌ها و برنامه‌های ستادی وزارت بهداشت در حوزه‌های فرهنگی، رفاهی، ورزشی و دیگر حوزه‌های مرتبط برگزار می‌شود. دهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اردیبهشت‌ماه جاری در تهران برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.