چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

تقدیر از برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

نیشابور- جشنواره

مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره بین المللی سیمرغ به همراه اختتامیه بیست سومین جشنواره قرآن و عترت با حضور رئیس دانشگاه ، معاون فرهنگی و دانشجویی و سایر مسئولین در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

به گزارش مفدا نیشابور، مراسم تجلیل از برگزیدگان دانشگاهی نهمین جشنواره  بین المللی سیمرغ به همراه اختتامیه بیست وسومین جشنواره قرآن و عترت در بخش دانشجویی دوشنبه یازدهم تیر ماه در محل سالن آمفی تئاتر معاونت بهداشت با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور ،‌ معاون فرهنگی و دانشجویی،نماینده دفترمقام معظم‌ رهبری در دانشگاه ، معاون آموزشی پژوهشی ‌و جمعی از مسئولین برگزار شد .

در این نشست رئیس دانشگاه دکتر محسن عظیمی نژاد ،ضمن قدردانی از زحمات مسئولین‌، دست اندرکاران و دانشجویان شرکت کننده در این دو رخداد بزرگ فرهنگی و قرآنی، در مورد ضرورت توجه به  فرهنگ بر مبنای قرآن کریم با قرائت آیه دوازده از سوره مبارکه حجرات واشاره به محتوی آیه  بیان کرد: فرهنگ نشان دهنده باورها و اعتقادات ماست و ماحصل رفتار فرد می‌ باشد که اگر تقید به فرهنگ اسلامی وقرآنی درفرد شکل گیرد منشا تحول در زندگی شخصی ،خانوادگی و جامعه می‌ شود.

وی با اشاره به فرمایش رهبر کبیرانقلاب اسلامی امام خمینی (ره) که فرمودند" دانشگاه باید کارخانه انسان سازی باشد" تأکید کرد:برای اینکه دانشجویان در آینده افرادی مفید و کارآمد در جامعه باشند بایستی رفتار شان با آیات قرآن تطابق داشته و برمبنای این کتاب الهی اعتقادت و باورهای آنان درمراحل تحصیل  هدایت و اصلاح شود .

سپس معاون فرهنگی و دانشجویی  مهندس محمد باقر دلخوش ضمن تشکر از مشارکت دانشجویان و همکاری مسئولین مرتبط ،در خصوص اهمیت شرکت در جشنواره های فرهنگی و قرآنی ، فعالیت‌ های فرهنگی را همچون خونی در رگ‌های مجموعه  دانشگاهی دانست.وی در ادامه از فعالیت های انجام گرفته توسط حسین لطف آبادی مدرس ومشاور دانشگاه در بخش هنر های تجسمی که نقش موثر در راه یابی دانشجویان به  مرحله کشوری جشنواره بین المللی سیمرغ داشت تشکر و قدردانی به عمل آورد.

در ادامه مراسم  نماینده نهاد مقام معظم رهبری حاج آقا "مهدی الهیان" از دیگر سخنرانان ، به بیان نکاتی در رابطه با ضرورت توجه به امر فرهنگ و قرآن در زندگی و جامعه امروزی پرداخت و گفت :فعالیت فرهنگی باید بر مبنای فرهنگ غنی دین اسلام و تمدن اصیل ایرانی باشد و  نیاز به سعه صدر و صبر دارد.

 در این مراسم از سه برگزیده این دانشگاه که موفق به کسب مقام  اول ،سوم و چهارم کشوری در  جشنواره بین المللی سیمرغ شدند ، به همراه  ۹ راه یافته دانشگاهی به مرحله کشوری در بخش های :تهیه فیلم ،نمایشنامه نویسی،پوستر ،انیمیشن ،اینفوگرافیک،مصنوعات چوبی،پوستر همچنین برگزیدگان دانشجویی مرحله دانشگاهی در بخش آوایی و کتبی بیست و سومین جشنواره قران و عترت تجلیل به عمل آمد .

در حاشیه این مراسم نیز از ۴ برگزیده مسابقه پیام صوتی که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)و بعثت پیامبر اکرم(ص)برگزار شده بود تقدیر شد.

در پایان این مراسم مسئولین در نشستی صمیمانه با دانشجویان به بحث و گفتگو  و بیان نقطه نظرات و پیشنهادات در خصوص نقاط ضعف و قوت برگزاری این دو جشنواره  و ارائه  راه کار جهت افزایش مشارکت بخصوص در بخش دانشجویی پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.