جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷

برگزاری نشست مشترک ادارات مشاوره غرب کشور با حضور کارشناسان استان های کردستان،کرمانشاه ،ایلام،شهرستان اسدآباد و همدان

نشست منطقه ای ادارات مشاوره

نشست مشترک ادارات مشاوره استان های کلان منطقه ۳ کشور ، بصورت کارگاه تعاملی با کارشناسان این حوزه به همت دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار گردید

به گزارش مفدا همدان، نشست مشترک ادارات مشاوره غرب کشور با حضور کارشناسان استان های کردستان،کرمانشاه ،ایلام،شهرستان اسدآباد و همدان با ارائه گزارش توسط خانم دکتر سهیلا پناهی رئیس اداره مشاوره سلامت و روان از دانشگاه علوم پزشکی همدان شروع و ایشان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان ،گزارشی از عملکرد واحد مشاوره حوزه و برگزاری کارگاه ها برای دانشجویان در دانشگاه و موضوعات مرتبط را مطرح کرد و با بیان مصدایق و مشکلات دانشجویان دراین  موارد گزارش داد.

سپس کارگاه باسخنرانی خانم دکتر روشنک خدابخشی از اعضا هیئت علمی دانشگاه تهران درباره موضوع پیشگیری از پیامدهای عاطفی ادامه یافت .

ایشان در ابتدا به پیدایش و تحول ،پیشگیری و درمان اشاره نمود و متذکر شد که هر جدایی مانند ازدست دادن یک عزیز بسیار دردناک است بخصوص اگر جدایی از کسی باشد که با اشتیاق و علاقه و آینده و ایده آل خود شخص در آن ترسیم شده باشد.سوگ نشستن در از دست دادن آن تحملش دردناک می شود.

خانم دکتر خدابخشی گفت:در در شکست های عاطفی ،فرد حتی اگر در خیال خود کسی را دوست داشته باشد، از نبود آن می تواند احساس خلل عاطفی نماید و با توجه با ماهیت عشق باعث هذیان و نگرانی در شخص گردد.ایشان افزود با توجه به مهارت های ارتباطی که بسیار افزایش یافته و ایجاد شبکه های ارتباطی و تکنولوژیهای جدید در خدمت جوانان قرار گرفته و یا زود هنگام شدن دست یابی به آن که خود هشداری برای مسئولین میباشد و بعد از آن ایجاد ارتباط باید به آن توجه و با حساس بود.

وی افزود: هر رابطه ای باعث ایجاد رابطه قطعی نمی گردد و همین امر موجب ناراحتی و گرفتاری برای شخص می گردد و باید تحریفات ازدواج را شناخت و از اشتباهات گذشته درس گرفت.باید اطلاعات لازم و کافی را به  جوانان بدهیم تا بتواند بدرستی اآن استفاده نمایند و ازرفتارهای پرخطر آنان را آگاه سازیم.

ایشان اضافه نمود: گاهی تصور می شود که می توان رابطه را قطع و یا فراموش کرد و واکنش به آن در شخصیت و جنسیت و نوع رابطه و شرایط مختلف متفاوت است. در روابط غیر رسمی و شبهات و تنیدگی ،بیشتر و اگر حمایت عاطفی ،خانوادگی و اجتماعی وجود نداشته باشد برای دانشجو و فرد موجب گرفتاری و اظطراب و نگرانی خواهد شد.

وی اشاره کرد: که در دوره ویکتوریای در انگلیس و سخت گیری های که در مورد میل جنسی انجام شدتاثیر عمیق بروی جهان در تمام زوایای زندگی مردم داشت .وی رفتارهای سختگیرانه در جوانان باعث میگردد که آنان در مورد مسائل بی خیال و بی توجه گردند.

در ادامه نشست شرکت کنندگان با ایجاد کارگروه های به طرح مسائل و مشکلاتدانشجویان مبادرت و درباره راه حل آنها بهبحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.