پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در نشست منطقه ای روساء و مشاوران ادارات غرب کشور ؛

کار در ادارات مشاوره بسیار حساس ، مهم و مشاور باید اعتماد دانشجوی را کاملا جلب نماید

نشست منطقه ای ادارات مشاوره

نشست منطقه ای یکروزه ادارات مشاوره غرب کشور با حضور روساء و کارشناسان مشاوره در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

به گزارش مفدا مفدا همدان ،معاون فرهنگی و دانشجویی دکتر سیما سادات لاری ضمن خوشامد گویی به همکاران شرکت کننده در نشست مشترک ادارات مشاوره منطقه غرب کشور گفت: یکی ازچالش های بسیار مهم معاونت های فرهنگی و دانشجویی در کشور با توجه به و وضعیت امروزی در جامعه و بخصوص دانشگاه ها را مسئله مشاوره دانست و با توجه به چالش های جوانان و ادامه آن کنکور و ورود آنها به دانشگاه است و با توجه به اینکه جوانان برای مبارزه در کنکور کمتر به فعالیت های اجتماعی و ورزشی مبادرت می ورزند و عدم هماهنگی با ورود به  دانشگاه و عدم حضور در خانواده و دوری از آنها مسئله مشاوره بسیار پر اهمیت و مهم می باشد.

ایشان افزود: کار در ادارات مشاوره بسیار حساس و مهم می باشد و  البته این کار مورد اقبال عمومی  هم واقع شده است .باید در این کاردقیق و با حساسیت زیاد وارد شوید و نکته مهم آن جلب اعتماد دانشجویان می باشد . نباید با کار غیر کارشناسی و غیر علمی از دانشجویان سلب اعتماد شود.باید از کارشناسان با تجربه و خبره که محرم اسرار مخاطب خود باشند استفاده نمود و دانشجویان مطمئن گردند که شما فقط برای کمک به آنها در مسئله ورود نمودید.

وی توضیح  داد افت تحصیلی از موارد مهم در دانشگاه می باشد که در بخش آموزش باید اهمیت  آن را کاملا درک نمود  و با کمک مشاوران و پیدا نمودن راهکار مناسب آن را حل کرد و مسئله افت تحصیلی در حوزه آموزش و مشاوره با حساسیت به موضوع توجه گردد.

وی با اشاره به اینکه:مسئله افت تحصیلی با توجه به اینکه دانشجو از شهر و دیار  و خانواده خود معمولا دور می گردد و دلبستگی خود جدا می شود دور از ذهن نیست ،گفت : نبایداین مسئله را  فراموش کرد و حتی المکان سریعا راهکار مناسب برای آنرا یافت و به دانشجو کمک نمود تا به مسیر صحیح تحصیلی  خود برگردد.

وی اظهار نمود که: یکی دیگر از موارد حساس درمشاوره و دانشگاه ،مسئله خودکشی  و یا اقدام به آن است . که با ایجاد فرآیند و جستجوی راه صحیح ،نگذاریم که یک انسان متفکر و آینده دار  را از دست بدهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.