چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹

نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دارای دبیرخانه دائمی شد

پانزدهمین روز بخش قرآن و سلامت بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،گفت: دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تشکیل شد و امیدواریم در دوره‌های بعد با قوت بیشتر به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش مفدا، عبدالهادی فقهی زاده با اشاره به دستاوردهای بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم افزود: سطح جذابیت‌های بصری در نمایشگاه امسال ارتقاء یافت و این باعث شد که میزان استقبال از نمایشگاه از سوی طیف های مختلف جامعه افزایش یابد.
وی با اشاره به سه رویکرد اصلی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اظهار داشت: «ایجاد تعامل سازنده با نخبگان و فعالان قرآنی»، «رویکرد دانش بنیان و تقویت سطح محتوای نمایشگاه» و «برنامه محوری با رویکرد تحول گرایانه و نو آورانه» سه رویکرد اصلی نمایشگاه بود.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت که تعامل خوبی در طول برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با رسانه‌ها داشته و توانسته‌اند از نقطه نظرات رسانه ها برخوردار شوند.
رییس بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم درمورد اقدامات انجام شده برای ارتقای کیفی نمایشگاه توضیح داد: نخستین اقدام در این راستا تقویت حضور طیف متخصص، علمی و دانشگاهی بود، همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی و استارت آپی نیز از دیگر برنامه های مهم نمایشگاه امسال به شمار می رود.
فقهی زاده با بیان اینکه در نمایشگاه امسال حدود ۲۴ نشست تخصصی در سطح بالا برگزار شد، ادامه داد: امسال یک کار زمین مانده که همان برگزاری بخش بین الملل بود نیز پس از یک دوره فترت و توقف احیا شده و شاهد فعالیت دوباره بخش بین الملل در بیست و ششمین نمایشگاه بودیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.