دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵

دستورالعمل جدید فعالیت پایگاه‌های خبری مفدا ابلاغ شد

دستو العمل مفدا

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از ابلاغ دستورالعمل جدید فعالیت پایگاه‌های خبری مفدا خبر داد و گفت: به زودی ساختار منابع انسانی مفدا با هدف افزایش اثربخشی و کارایی متحول خواهد شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: پس از دو سال فعالیت رسانه‌ای مجموعه پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی مفدا، به نظر می‌رسید باید در شرایط، ضوابط و اصول حاکم بر فعالیت‌های مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بازنگری انجام شده و ساختار منابع انسانی آن تغییر کند.

معماری با اشاره به این‌که دستورالعمل جدید دارای چهار فصل «تعاریف و اهداف»، «ارکان مفدا»، «شرایط عضویت دانشجویان در مفدا» و « حمایت و نظارت بر مفدا» است، گفت: ایفای نقش محوری در پوشش خبری سریع و صحیح اخبار رویدادها و فعالیت‌های دانشگاهی و الگوسازی فرهنگی از طریق معرفی الگوهای موفق دانشگاهی از مهمترین اهداف فعالیت‌های رسانه ای مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

وی با تأکید بر این‌که منابع انسانی مهمترین سرمایه هر سازمان و مجموعه است، تصریح کرد: در دستورالعمل جدید تأکید زیادی بر روی انتخاب افراد متخصص که دارای دانش رسانه‌ای هستند شده است و مقرر شده افراد با صلاحیت علمی و فنی در ارکان مختلف مفدا مشغول فعالیت باشند.

مدیر مفدا تعاریف واهداف پایگاه‌های خبری و اطلاع رسانی مفدا، شعب دانشگاهی مفدا، شرح وظایف صاحب امتیاز مفدا و مدیر مفدا، شرح وظایف مدیران شعب دانشگاهی مفدا، طبقه بندی سرویس‌های خبری مفدا وشرح وظایف دبیران این سرویس‌ها، شرایط عضویت دانشجویان در مفدا را از دیگر موضوعات مطرح شده در دستورالعمل جدید مفدا دانست.

معماری با اشاره به این‌که امسال برنامه‌های آموزشی متعددی برای توانمندسازی فعالان مفدا تدارک دیده شده است، گفت: تا پایان سال ۲۱ دوره آموزشی جهت آموزش فعالان رسانه‌ای مفدا تدارک دیده شده است که ۲۰ دوره‌ آموزشی در ۱۰ منطقه جغرافیایی و یک دوره به صورت کشوری برگزار خواهد شد.

برای دریافت متن کامل دستورالعمل نحوه فعالیت مجموعه پایگاه‌های خبری و اطلاع رسانی مفدا اینجا را لینک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.