پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴

حضور به موقع نیروهای خوابگاهی و آتش نشانی و مهار زودهنگام حادثه آتش سوزی در خوابگاه دانشجویی

اهواز

با حضور به موقع نیروهای تاسیسات خوابگاه و مامورین آتش نشانی حادثه آتش سوزی در بلوک سه مجتمع خوابگاه دانشجویی گلستان که در اثر اتصال برق کولر ایجاد شده بود مهار شد.

به گزارش مفدا اهواز ساعت ۲۰چهارشنبه ۲۳ خردادماه یکی از ساکنین اتاق واقع در بلوک سه خوابگاه گلستان بامراجعه به سرپرست شیفت گزارشی از اتصالی در برق کولر اتاق و ایجاد دود و بوی سوختگی می دهد که در این هنگام سرپرست با اطلاع به  نیروهای تاسیسات مستقر در خوابگاه و تماس با سازمان آتش نشانی و روشن کردن آژیر خطر اقدام به تخلیه زود هنگام خوابگاه می کنند.

با حضور به موقع نیروهای تاسیسات و با استفاده از کپسول های اطفاحریق نصب شده در خوابگاه قبل از رسیدن ماشین های آتش نشانی اقدام به خاموش کردن منشاء آتش می کنند و با رسیدن ماشین های آتش نشانی و تلاش آنان آتش بطور کامل مهار شد

این حادثه که بر اثر اتصال در برق کولر ایجاد شده بود با آتش گرفتن پرده اتاق، لباس و رختخواب دانشجو توسعه پیدا کرده بود و باعث ایجاد دود غلیظ در خوابگاه شد که با تلاش سرپرستان و مامورین آتش نشانی به سرعت کلیه طبقات خوابگاه تخلیه شد و دانشجویان در نمازخانه مرکزی مجتمع مستقر شدند و تا ساعت ۲۴ بامداد با زحمت نیروهای خدمات کلیه طبقات خوابگاه  شسته و نظافت شدند و دانشجویان از سحرگاه مجددا به اتاق هایشان برگشتند.

ساعاتی پس  ازوقوع حادثه معاون فرهنگی و دانشجویی و مسئولین امور دانشجویی  با حضور در خوابگاه  از محل حادثه دیدن کردند.

با توجه به بیمه آتش سوزی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه مسئولین امور دانشجویی اکنون در حال پیگیری خسارات وارده به دانشجویان از طریق بیمه می باشند.

با توجه به وضعیت آب و هوای موجود  و مصرف بسیار زیاد برق استان  از همه دانشجویان خواهشمندیم در راستای افزایش ضریب ایمنی  خوداز روشن کردن کولرها در زمانی که در خوابگاه حضور ندارند اجتناب کنند.

روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی  ضمن دلجویی از دانشجویانی که در این حادثه دچار خسارت شده اند از حضور و تلاش به موقع سرپرستان خوابگاه و  نیروهای تاسیسات  در محل حادثه تقدیر و تشکر می کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.