سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه؛

ماه رمضان بهترین فرصت رشد معنویت و رشد فردی است

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: ماه رمضان بهترین فرصت رشد فردی و معنوی است  و  آنچه از ارزش های الهی و انسانی که در طول سال مغفول مانده است در این ماه مورد عنایت بیشتری خواهد بود.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ حجت الاسلام سید وحید معتمدی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفت و گو با خبرنگارمفدا دانشگاه افزود: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای ارتقا و  رشد استعدادهای انسانی و الهی است.

   وی در ادامه اظهار کرد: در ماه رمضان استعدادها و توانایی های انسان در رابطه با معبود، عالم معنا و هدف اصلی زندگی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و به تعبیری ماه باعظمت رمضان ماه حراجی خداوند است و با کمترین عمل بیشترین ثواب برای انسان ثبت می شود.

    حجت الاسلام سید وحید معتمدی با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی دانشگاه در ماه رمضان مطلوب بود، تصریح کرد:دانشگاه مرکز علم و محل جوان هایی است که قلوبشان آماده دریافت معارف و اشراقات حضرت حق تعالی است و باید فضاها و فرصت هایی برای بهره برداری معنوی جوانان ایجاد کنیم.

   مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه همچنین گفت: در  دفتر نهاد رهبری دانشگاه و به شکل ستادی ، برنامه ریزی های قبل از ماه مبارک رمضان و بمنظور بهره برداری هرچه بیشتر  برگزار شده  و با مشارکت همه بخش های فرهنگی و دانشگاهی این برنامه ها در حال برگزاری است.

   وی در ادامه،  اقامه نماز جماعت ظهر وعصر کارمندان در حسینیه امام خمینی (ره) ، بیان احکام شرعی ماه مبارک بین دونماز، تفسیر  آیات و روایات قرآنی  در مورد ماه مبارک،مسابقات قرآنی، تلاوت و تدبر همه روزه قرآن، طرح کارگاه های فرهنگی معرفتی با محوریت اخلاق خانواده، سبک زندگی اسلامی، حقوق زن در اسلام، مدیریت خانواده امروز، اخلاق اداری  با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و مسابقه کتابخوانی را از دیگر برنامه های ماه رمضان در دانشگاه عنوان کرد.

   حجت الاسلام والمسلمین معتمدی با تاکید بر نقش فعالیت های فرهنگی در خوابگاه های دانشجویی تصریح کرد: حضور مبلغان حاذق در خوابگاه های دانشجویی، رفع شبهات مذهبی،  بیان احکام ماه مبارک رمضان و معارف دینی و افطاری دانشجویی نیز از دیگر رویکردهای فرهنگی ماه رمضان است که با حمایت متولیان فرهنگی دانشگاه شاهد پیشرفت خوبی در این عرصه  بودیم .

   وی حضور دانشجویان، استادان و کارکنان در کارگاه های فرهنگی معرفتی امسال  را بیانگر حضور تمام اقشار دانشگاهی از مراسم معنوی  دانست و افزود: امیدواریم تمام سطوح دانشگاهی توانسته باشند  از فرصت معنوی ماه رمضان بهره مند شوند.

تهیه خبر: گلرخ

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.