دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰

مروری بر نتایج کاروان فرهنگی دانشگاه جندی شاپور اهواز در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

اهواز

کاروان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با ۳۳ اثر راه یافته به مرحله پایانی در نهمین جشنوراه فرهنگی وزارت بهداشت موسم به جشنواره بین المللی سیمرغ که از تاریخ سیزدهم تا بیستم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به میزبانی وزارت بهداشت برگزار شد، حضور پیدا کرد.

به گزارش مفدا اهواز،۳۳ اثر از دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور به مرحله پایانی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت راه یافته بودند.

 این جشنواره که گفته می شود با هدف تقویت فضای پر نشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی، دانش آموختگان علوم پزشکی، جلب توجه به مسائل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر بصورت سالیانه و این بار در سطح بین المللی برگزار شد.

از ۳۳ اثر راه یافته ۱۱ اثر در بخش هنرهای تجسمی، ۶ اثر در بخش ادبی، ۸ اثر در بخش تئاتر، ۴ اثر در بخش فیلم، ۲ اثر در بخش موسیقی، ۲ اثر در بخش هنرهای نمایشی ماحصل تلاش دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور در بخش نهایی این جشنواره بود.

نتایج داوری ۳۳ اثر راه یافته به مرحله پایانی به شرح ذیل است:

"مقام استادی" اثر محمدرضا ساکی در بخش آزاد نمایشنامه خوانی مقام سوم این بخش از جشنواره را ازآن خود کرد.

رتبه سوم کاریکاتور در بخش آزاد برای اثر "اعتیاد مرگ و اسارت" به نگین زرگر رسید.

در بخش نثر ادبی میثم خندانی برای اثر"بدخطی اطبا"  حائز مقام سوم شد.

دل آرا جاویدان و معصومه احمدی دربخش آزاد تئاتر خیابانی تندیس بهترین کارگردانی برای اثر "دردخوزی" را ازآن خود کردند.

تندیس بهترین طرح وایده تئاترخیابانی بخش آزاد برای اثر "درد خوزی" به علیرضا رضایی رسید.

سعید محمد سلیمانی تندیس بهترین تیزر و نماهنگ برای اثر "اکونومیک" و زینب باقری تندیس کمیک استریپ بخش سلامت برای اثر "امید" دریافت کردند، همچنین از محمدرضا ساکی برای کارگردانی نمایشنامه خوانی "مقام استادی" تقدیر شد.

در بخش کارکنان ، "خاک بر سرکن همه ایام را" اثر فاطمه کوراوند در بخش نثر طنز، مقام سوم و در بخش ترانه، بهار چابوک مقام دوم را کسب کرد.

تندیس شعر نو برای اثر "دریا" به فرزانه شریفات و تندیس تحقیق و پژوهش به رباب دغاغله برای اثر"تاثیرسایکودرام بر سلامت روان و نگرش به سو مصرف مواد مخدر در دانشجویان" رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.