یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵

رونمائی از وبگاه دفتر تدوین، توسعه و ترویج استاندارد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی 

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

رئیس دفتر تدوین، توسعه و ترویج استاندارد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد که با همکاری و مشارکت واحد فناوری اطلاعات دانشگاه ،  وبگاه دفتر تدوین، توسعه و ترویج استاندارد این دانشگاه به آدرس  http://standard.uswr.ac.ir راه اندازی شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛    دکتر " محسن پورصادقیان "  رئیس دفتر تدوین، توسعه و ترویج استاندارد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت : دفتر تدوین ، توسعه و ترویج استاندارد این دانشگاه ، نخستین دفتر از بین دفاتر کل دانشگاه های علوم پزشکی کشور است که دارای سایت، لوگو، ساختار و آئین نامه مدون در این زمینه می باشد.

   وی تاکید کرد که این دفتر در نظر دارد تا با برگزاری جلسات آموزشی در جهت ترویج استاندارد در دانشگاه و نیز یافتن استعدادهای خاص در این زمینه و پیشبرد اهداف دانشگاه به سمت تدوین استانداد های تخصصی بین المللی و ملی در عرصه های علوم توانبخشی و بهزیستی گام بردارد ، ضمن آنکه پایان نامه های دانشجویی و طرح های تحقیقاتی را  به سمت تدوین استانداردهای جدید و یا توسعه استاندارد های قدیم هدایت کند.

   رئیس دفتر تدوین، توسعه و ترویج استاندارد دانشگاه همچنین افزود: در برنامه داریم تا در بازدید از مراکز تحت پوشش دانشگاه ، انطباق امکانات ایمنی ، ارگونومی تجهیزات و امکانات محیط ، بهداشت محیط کار و ... با استانداردهای پروتکل های درمانی مورد بررسی قرار بگیرد.

   بگفته دکتر پورصادقیان ، برگزاری دوره های آموزشی جهت دریافت کارشناسی استاندارد و کسب مجوز لازم برای تدوین استاندارد ملی ، پیگیری برای عضویت کارکنان دانشگاه در حیطه های تخصصی مورد علاقه جهت جلب مشارکت آنان در کمیته های متناظر بین المللی و درج نظرات تخصصی در این زمینه ، از دیگر برنامه های دفتر تدوین ، توسعه و ترویج استاندارد دانشگاه است .

    وی درخصوص برنامه های اجرا شده دفتر تدوین ، توسعه و ترویج استاندارد دانشگاه نیز گفت که سه استاندارد ملی در زمینه ارگونومی تعامل انسان – سیستم ، در سال گذشته (۹۶) با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه تدوین شده است.

    توصیه های ارگونومی برای " کاهش خستگی دیداری ناشی از تماشای تصاویر برجسته نما ، راهنمای شخصی سازی نرم افزار  و  چارچوبی برای تعامل حس لامسه و هپتیک " استانداردهای تدوین شده در سال گذشته می باشد.

   دکتر پورصادقیان همچنین افزود: دو استاندارد در حیطه های ایمنی تجهیزات فیزیوتراپی نیز در دست تدوین نهایی است که بزودی لینک و مراحل انتشار آن اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.