شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب در آئین معارفه کانون محیط زیست؛

دانشجویان نقش مهمی در برجسته‌سازی مسائل حوزه محیط زیست دارند

سراب

آئین معارفه کانون محیط زیست" کاج" دانشکده علوم پزشکی سراب با حضور مسئولان دانشکده علوم پزشکی برگزارشد و رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب در این مراسم گفت: دانشجویان نقش مهمی در برجسته‌سازی مسائل حوزه محیط زیست دارند.

به گزارش مفدا سراب، آئین معارفه کانون محیط زیست کاج دانشکده علوم پزشکی سراب با حضور مسئولان دانشکده علوم پزشکی و جمعی از دانشجویان برگزارشد.

دکتر علیرضا ابهری رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب در این مراسم، با اشاره به رسالت و مسئولیت اجتماعی دانشجویان گفت: کانون‌های دانشجویی بستر و ظرفیت مناسبی برای ایفای نقش اجتماعی دانشجویان و انتقال ارزش‌های اجتماعی و اخلاقی به سطح جامعه است.

وی تشکیل کانون دوستداران محیط زیست دانشکده علوم پزشکی سراب را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: اهتمام و تلاش دانشجویان در این حوزه می‌تواند بازتاب‌های تاثیرگذاری در سطح جامعه داشته باشد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب کمبود اطلاعات و آگاهی‌های عمومی، عدم فرهنگ سازی نهادهای مرتبط در این حوزه و برخورد نامناسب با منابع زیست محیطی را از جمله عوامل آسیب‌رسان به محیط زیست عنوان کرد و از نقش مثبت دانشجویان عضو کانون کاج در پرداختن به این موضوع قدردانی کرد.

در ادامه دکتر عباس مجدی معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و دانشجوئی در این مراسم گفت: تعدادی از دانشجویان علاقمند به حوزه محیط زیست با تشکیل کانون کاج در حوزه محیط زیست در مدت کوتاه فعالیت‌های خوبی داشتند.

وی با اشاره به اینکه کانون‌ها می‌توانند با توجه به عملکرد تخصصی خود مشکلات را احصاءکنند یادآورشد: اگر این مشکلات با کار کارشناسی و علمی به مسائل تبدیل شود در این صورت راهکارهای حل معضلات و مشکلات نیز حاصل خواهد شد.

در این مراسم حیدر علی امیرزاده رئیس محیط زیست سراب در این مراسم بر آمادگی اداره محیط زیست سراب برای همکاری با کانون کاج اعلام کرد.

حدیثه عزیزی دبیر کانون دوستداران محیط زیست کاج دانشکده علوم پزشکی سراب در این مراسم گفت: اعضای کانون محیط زیست کاج در نخستین گام و برای فرهنگ سازی نشست‌های مشترکی با شهردار و اعضای شورای شهر برگزارکرد و در مورد ترویج فرهنگ جداسازی زباله‌ها در مبداء، استفاده کمتر از ظروف یک بارمصرف پلاستیکی، تبلغات درجهت کاهش تولید زباله و احترام به طبیعت و محیط زیست تصمیماتی اتخاذ شد.

وی کاشت نهال در محوطه دانشکده،شرکت در برنامه جمع آوری زباله، ایجاد غرفه محیط زیست در پارک اصلی شهر و توزیع تراکت تبلیغاتی در بین دانشجویان را از جملع عملکرد کانون عنوان کرد و گفت:با همکاری کانون خیریه طرح جمع آوری درب نوشابه‌هابرای خرید ویلچر برای معلولان نیازمند در خوابگاه‌های حکیم و فاطمیه در حال اجراست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.