پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد؛

فعالیت فرهنگی در توسعه فعالیت قرآنی موثر است

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد

مدیر فرهنگی دانشگاه در حاشیه بازدید از بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن گفت: معتقدم فعالیت فرهنگی زمینه‌ای برای توسعه فعالیت قرآنی است و هرچقدر در دانشگاها بتوانیم دانشجویان را در امر فرهنگی تقویت کنیم در این زمینه موفق هستیم.

به گزارش مفدای یزد به نقل از  مفدا، دکتر روح الله عسکری مدیر کل فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد با حضور در نمایشگاه قرآن از بخش دانشگاهی و قرآن و سلامت این نمایشگاه بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با حضور در غرفه مفدا گفت: این موضوع که فعالیت‌های قرآنی با رویکردهای مختلف مطرح شود یک سیاست موفق در جذب مخاطب است و البته جای بسی خوشحالی دارد که وزارت بهداشت در جشنواره سیمرغ هم توانست این موفقیت را به دست بیاورد.

عسکری ادامه داد: بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن جهش بسیار خوبی را در زمینه‌های مختلف داشته است و توانسته است اساتید و کارکنان دانشگاه‌ را نیز با خود به همراه داشته باشد. همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی و بخش‌های قرآنی دانشگاهیان و پایش سلامت روان در بخش قرآن و سلامت نیز بسیار در نمایشگاه خوب عمل کرده است و این یک طرح خوبی است که می‌تواند توسط هر دانشگاه به صورت منطقه‌ای نیز انجام شود.

این مدیر فرهنگی با اشاره به اهمیت پیدا کردن راه مناسب برای برقراری ارتباط موثر با دانشجویان خاطرنشان کرد: باید با جوانان با زبان خودشان صحبت کنیم و در برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و قرآنی این موضوع را در نظر داشته باشیم. همچنین برای اطلاع رسانی در زمینه‌های مختلف نیز معتقدم باید از فضای مجازی و ابزراهای جدید استفاده کنیم چراکه جوانان از این طریق می‌توانند پیام را دریافت کنند.

وی یادآور شد: معتقدم فعالیت فرهنگی زمینه‌ای برای توسعه فعالیت قرآنی است و هرچقدر در دانشگاها بتوانیم دانشجویان را در امر فرهنگی تقویت کنیم در این زمینه موفق هستیم.

عسگری روند فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی یزد را مثبت ارزیابی کرد و توضیح داد: دانشگاه علوم پزشکی یزد هم با توجه به تقویم فرهنگی و با مشارکت کانون‌ها و تشکل‌ها برنامه‌های مختلفی را در طول سال برگزار می‌کند و هم با رویکرد شرکت در جشنواره‌های فرهنگی و دانشجویی تلاش داریم که با کیفیت در این جشنواره‌ها شرکت کنیم.

وی ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی یزد ۲۰ کانون فرهنگی فعال‏‎‏، ۳۸ نشریه دانشجویی، ۱۴ انجمن علمی و هفت تشکل سیاسی فعال داریم که هر کدام با قدرت در زمینه‌های تخصصی و با رویکردها و نظرات مختلف فعالیت می‌کنند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد یادآور شد: تلاشمان برای با کیفیت شرکت کردن در جشنواره‌ها موفقیت آمیز بود چراکه توانستیم در سال ۱۳۹۶ در دو دانشجوی نمونه کشوری در جشنواره دانشجوی نمونه داشته باشیم، همچنین در جشنواره سیمرغ نیز سفیران سیمرغ را فعال کردیم و بیش از ۱۵۰ ثبت اثر در این جشنواره داشته‌ایم.

وی حضور دانشگاهیان علوم پزشکی یزد را در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت بسیار پررنگ دانست و گفت: در سال گذشته هزار ثبت نام برای جشنواره قرآن و عترت داشتیم و امسال در دانشگاه علوم پزشکی یزد بیش از ۱۶۰۰ نفر برای این جشنواره ثبت نام کردده‌اند و در بخش کارمندی نیز ۹۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند که رشدی دو برابری داشته‌ایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.