یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۵

رئیس دانشگاه هنر:

گستردگی مفاهیم قرآنی عرصه مناسبی برای تولید آثار هنری است

رییس دانشگاه هنر

رئیس دانشگاه هنر در حاشیه بازدید از بخش دانشگاهی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت:گستردگی مفاهیم قرآنی عرصه بسیار بزرگی را برای تولید و عرضه آثار هنری فراهم کرده است.

به گزارش مفدا، دکتر حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر در حاشیه بازدید از بخش دانشگاهی و قرآن و سلامت بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به مفدا گفت:هر نهاد یا مجموعه‌ای در خصوص حضور در نمایشگاه قرآن رویکرد تخصصی خود را دارد. دانشگاه هنر هم امسال در بیست و ششمین دوره نمایشگاه در بخش دانشگاهی با رویکرد و نگاه هنری به مفاهیم قرآنی در این نمایشگاه حضور داشته است. 

وی ادامه داد: تلاشمان این بوده که بتوانیم با زبان فراگیر هنر آثاری را در معرض دید بازدیدکنندگان بگذاریم که بتواند هم با مخاطب خاص و هم با مخاطب عام ارتباط برقرار کند.

سلطانی با اشاره به اهمیت و حساسیت انتقال مفاهیم قرآنی از طریق زبان هنر گفت: برای ارائه مفاهیم قرآنی با زبان هنر دو موضوع را باید مد نظر داشته باشیم. یکی اینکه بتوانیم آثاری را برای مخاطبان خاص و هنرشناس ارائه دهیم که در اینگونه آثار نیاز است حساسیت‌های هنری لحاظ شده باشد و دومین موضوع این است که مخاطبین عام نیز بتوانند با آثار ارائه شده ارتباط برقرار کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه هنر تلاش داشته است که بتواند در تولید آثار خود یکی ارتباط منطقی را هم با مخاطب خاص و هم با مخاطب خاص داشته باشد و بتواند با ربان هنر بهترین نوع ارتباط را برقرار کند.

رئیس دانشگاه هنر در پایان افزود: گستردگی مفاهیم قرآنی عرصه بسیار بزرگی را برای تولید و عرضه آثار هنری فراهم کرده است. در این راستا دانشجویان دانشگاه هنر قدم‌های مثبتی برداشتند و در دوره‌های مختلف در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند و معتقدم این موضوع یعنی انتقال مفاهیم قرآنی از طریق آثار هنری می‌تواند یک جنبه تاثیرگذار بین‌المللی نیز داشته باشد که امیدواریم در دوره‌های آتی برگزاری نمایشگاه قرآن به این مهم دست پیدا کنیم.

گفتنی است؛ دانشگاه هنر در بخش دانشگاهی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با ارائه آثار هنرمندان دانشجو در این نمایشگاه حضور دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.