پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹

سامانه معاونت مشارکت های اجتماعی وزارت کشور تا دو هفته آینده در دسترس سازمان های مردم نهاد قرار می گیرد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور عصر روز چهارشنبه در مجمع عمومی شبکه ملی توانبخشی که با حضور مدیران سازمان های غیردولتی حوزه توانبخشی کشور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، از افتتاح سامانه این معاونت تا دو هفته آینده برای ثبت و تکمیل اطلاعات تمامی سازمان ها و تشکل های غیردولتی ، تسهیل و تسریع در ارائه انواع خدمات به این سازمان ها خبر داد.

 به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛  دکتر " اکبری" یکی از مهمترین اقدامات در رسیدگی و تامین رفاه حداکثری برای جامعه را در حضور مردم و سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در صحنه دانست .

   دکتر اکبری با تاکید بر اینکه راه توسعه پایدار نیز  از طریق فعال کردن سازمان های مردم نهاد امکانپذیر است ، افزود: این ، یکی از دغدغه های کشور و از وظایف ما است که به فعالیت بیشتر و بهتر سازمان های غیردولتی کمک کنیم و به عنوان خادم و پشتیبان در کنار سازمان های مردم نهاد باشیم چرا که این سازمان ها می توانند بزرگترین بار را از دوش حاکمیت و نظام بردارند.

     وی به جایگاه سازمان های مردم نهاد در التیام درد دردمندان جامعه اشاره کرد و گفت: بر ما نیز وظیفه است تا این فعالیت را تسهیل کنیم و تلاش داشته باشیم تا هیچ دغدغه قانونی ، تشکیلاتی و بروکراتیک برای سازمان های مردم نهاد بوجود نیاید.

    وی همچنین در پایان این نشست ، بخشی از وقت خود را به پاسخ سئوالات و مشکلات مدیران سازمان ها و تشکل های غیر دولتی شرکت کننده اختصاص داد که بیشتر آنها مربوط به چگونگی دریافت مجوزها از وزارت کشور و پروسه طولانی آن بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.