چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰

هشدار جدی در خصوص استفاده از قارچ ها و گیاهان خودرو در کشور

قارچ سمی

مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به استفاده از قارچ‌ها و گیاهان خودرو در کشور هشدار داد.

به گزارش مفدا به نقل از ایرنا، اخیرا گزارش هایی از مسمومیت تعدادی از هموطنان با استفاده از قارچ های سمی رسیده که منجر به فوت و نارسائی کبدی برخی شده است.
طاهره افتخاری افزود: اکنون در فصل رویشی گیاهان قرار داریم و بارندگی های اخیر شرایط مساعدی را برای رویش گونه های مختلف گیاهی به ویژه قارچ ها در مناطق مختلف کشور فراهم کرده است.
وی تاکید کرد: شناسایی و تشخیص قارچ خوراکی از قارچ سمی بسیار مشکل است و فقط افراد متخصص و با تجربه، توانایی تفکیک بین این قارچ ها را دارند ، بنابراین ضروری است از مصرف قارچ های خودرو و گیاهان وحشی ناشناخته اجتناب شود.
افتخاری اظهار داشت: از طریق ویژگی های ظاهری، بو و رنگ قارچ نمی توان به طور قطعی سمی و غیر سمی بودن آن را تشخیص داد و کوچکترین اشتباهی در تشخیص ممکن است منجر به مرگ یا آسیب های جدی به کبد و سایر اعضای بدن شود لذا توصیه می شود افراد غیر متخصص در این زمینه، به هیچ وجه از قارچ های خودرو استفاده نکنند.
وی خاطر نشان کرد: چنانچه برخی از افراد به استفاده از گیاهان وحشی و قارچ ها علاقمند هستند ضروری است اطلاعات و دانش خود را برای شناسایی و تشخیص این گونه ها افزایش دهند.
افتخاری با بیان اینکه تمامی رستنی ها دارای خواص ویژه ای هستند و برخی از آنها از قرن ها پیش در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته اند افزود: ولی توجه به این نکته حائز اهمیت است که مقدار مصرف و یا دوز آنها بسیار مهم و حیاتی است.
وی افزود: در صورتی که میزان بیشتری از این گیاهان استفاده شود مسمومیت های شدیدی را به دنبال خواهند داشت از جمله این گیاهان می توان تاتوره، خرزهره، فرفیون ،شوکران، سرخدار، کرچک و آقطی را نام برد.
افتخاری گفت: به منظور حفظ سلامت جسمی و روانی، افراد از تماس پوستی و تست چشایی رستنی های ناشناخته جدا خودداری کنند.
به گفته وی با جوشاندن و یا حرارت دادن انواع گونه های گیاهی سمی و قارچ ها، سمیت و خطر آنها رفع نمی شود.
همچنین مریم مغانلو رئیس گروه گیاهی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: به طور کلی پنج گروه قارچ سمی وجود دارد که دسته اول قارچ هایی که مشکلات گوارشی ایجاد می کنند و اولین علایم مصرف این گروه قارچ ها ، تهوع ، استفراغ و اسهال است که قارچ های Boletus satanus ,Russula emetic, Lactarius terminosus از این دسته هستند. 
وی ادامه داد : دسته دوم قارچ هایی که مشکلات مغزی ایجاد می کنند و علایم آن ها مسمومیت ، سرگیجه در هنگام راه رفتن و اختلال در بینایی است، دسته سوم قارچ هایی که باعث تجزیه خون می شوند و علایم آنها مسمومیت، درد ناحیه بطنی- شکمی و بلافاصله ایجاد حالت یرقان است که قارچ Gyromitra esculenta از این دسته است.
مغانلو افزود: دسته چهارم قارچ هایی که محرک مغز هستند و مسمومیت با این قارچ ها با علائم معدی آغاز می شود که به حالت خلسه منتهی می شود و دسته پنجم قارچ های کالری فرم (Choleriform) هستند که علایم مسمومیت با این گروه از قارچ ها عکس العمل های گوارشی با درد شدید است که سریعا گسترش می یابد و باعث کاهش سریع قوا به همراه آسیب به ماهیچه قلب و ایجاد حالت اغماء است که بر اساس میزان مصرف قارچ در ۶۰ درصد موارد منجر به مرگ می شود و حتی خوردن میزان کم این گروه قارچ ها در کودکان منجر به مرگ می شود که گونه هایی از Amanita به ویژه A.phalloides , A.verna در این گروه قرار دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.