سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴

به مناسبت "هفته خوابگاه‌ها؛

بازدید مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از خوابگاه‌های دانشجویی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

رئیس دانشگاه بهزیستی و توانبخشی با همراهی دکتر حسن شاکری معاون فرهنگی دانشجویی و دیگر معاونان و مدیران دانشگاه یکشنبه شب (۲۳ اردیبهشت ماه) به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، از امکانات خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه بازدید کردند.

  به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر "محمد کمالی" و  دکتر" حسن شاکری " در  خوابگاه دختران حضرت فاطمه (س) ، ضمن حضور در محل سکونت دانشجویان، به مسائل مطرح شده صنفی _ رفاهی دانشجویان رسیدگی کردند.

  دکتر کمالی در این بازدید گفت: از اینکه  از نزدیک با دانشجویان دیدار کردیم خوشحالیم. خوشبختانه نسبت به امکانات موجود، همکاران رضایت درحد قابل قبول و از سوی دانشجویان نیز رضایت نسبی وجود دارد،

 وی درادامه افزود؛ مشکل اصلی خوابگاه‌ها در این است که برای استفاده "خوابگاه دانشجویی " ساخته نشده‌اند و چون تغییرات دریک محیط صرفا مسکونی داده شده است ، فضا برای ظرفیت و گنجایش دانشجویان محدود است.

رئیس دانشگاه همچنین اظهارداشت: با توجه به حجم استفاده کنندگان از این اماکن ، سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، آب وبرق وگازو.. دچار مشکل است. لذا  اساسی ترین کار این است که دنبال یک محیط استاندارد باشیم که خوشبختانه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به  ادنبال کیفی سازی این موارد است.

وی در ادامه به فعالیت‌هایی که در نظام بهداشت و درمان در حوزه دانشجویی مدنظر قرار می‌گیرد اشاره کرد و گفت: ابتدا  باید سعی کنیم خوابگاه‌های دانشجویی فضایی  با آرامش  برای رشد و تعالی دانشجویان باشد تا از آسیب‌های اجتماعی، روحی و روانی پیشگیری شود  و در صورت لزوم  بتوانیم به سرعت شناسایی کرده و برای درمان و اجرای برنامه‌های پیشگیری و درمان مانند مشاوره‌ای ، درمان و توانبخشی اقدام کنیم .

 این مقام مسئول با تاکید بر نقش دانشجویان در اداره خوابگاه‌ها، افزود: به دانشجویان به گونه‌ای آموزش بدهیم تا بیشترین کمک را برای ایجاد یک محیط سالم چه به لحاظ بهداشت فیزیکی ومحیطی، نگرشی ودرمانی داشته و بتوانیم ازاین سرمایه اجتماعی بیشترین بهره را ببریم .

    بر اساس این  گزارش؛ همزمان  دیگر معاونان و مدیران از چهار خوابگاه دیگر دانشگاه  بازدید کردند و  دانشجویان مسائل و مشکلات صنفی و رفاهی را اعم از ظرفیت خوابگاه‌ها، مشکلات سایت و اینترنت، نداشتن آسانسور در برخی ازخوابگاه‌ها، مسائل مشاوره‌ای، مشکلات ایاب وذهاب، کمبود تسهیلات ورزشی، فضای محدود کتابخانه و... را با مسئولان دانشگاه درمیان گذاشته و هیات رئیسه نیز قول مساعد جهت رفع مشکلات موجود را دادند.

گفتنی است ، دراین بازدیدها ، از دانشجویان ساکن در اتاق و سوئیت نمونه، با اهداء بسته فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.