چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳

همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و قبرس در زمینه علوم پزشکی گسترش می‌یابد

ایران و قبرس

در راستای توسعه بین‌المللی علوم پزشکی معاون آموزشی وزارت بهداشت و قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با رئیس مجلس قبرس دیدار کردند.

به گزارش مفدا،دکتر باقر لاریجانی‏، معاون آموزشی وزارت بهداشت و دکتر محسن اسدی لاری قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل روز گذشته در دیداری با دیمیتریس سیلوریس رئیس مجلس قبرس درخصوص همکاری‌های علمی دو کشور در حوزه علوم پزشکی گفتگو کردند.

در این دیدار به ظرفیت‌های علمی جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم پزشکی و پیشرفت های چشمگیری که کشور در این حوزه بدان دست یافته است اشاره شد و زمینه های همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشکی با کشور قبرس بررسی شد.

گسترش تعاملات بین‌المللی در حوزه علوم پزشکی که در برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی نیز مورد تاکید ویژه قرار گرفته از جمله مباحثی است که در حوزه علوم پزشکی کشور پیگیری می‌شود و در نشست معاون آموزشی وزارت بهداشت و قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل با رئیس مجلس قبرس دو طرف به رایزنی درخصوص گسترش همکاری های علمی و آموزشی در حوزه ملی و دانشگاهی پرداختند.

با مباحث طرح شده در این نشست طبق توافق ضمنی طرفین مقرر شد همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های علمی، آموزشی و تبادل استاد و دانشجو بین دو کشور پیگیری شود.

همکاری با کشورهای اروپایی در زمینه تبادلات علمی از دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح شد و مقرر شد تیمی متشکل از مسئولین حوزه علوم پزشکی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و قبرس روند همکاری ها را پیگیری نموده و نقشه راه این همکاری را ترسیم کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.