چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲

عضو هیئت مدیره مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی:

مرکز رشد فن‌آوری‌ها و هنر قرآنی؛ بستر جدید جهاد دانشگاهی برای حمایت از ایده‌ها

مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی جهاد دانشگاهی

رحیم خاکی با تأکید بر حمایت از ایده‌های جوانان در خصوص فن‌آوری‌های قرآنی ابراز امیدواری کرد تا به واسطه این مرکز، جوانان به لحاظ اقتصادی و مالی در سطح بین‌المللی و ملی به جایگاه در خوری دست یابند.

به گزارش مفد، رحیم خاکی، عضو شورای مرکزی مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی در جلسه هماهنگی نمایندگان دانشگاهی این مرکز که  ۱۱ آبان در محل سازمان فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی برگزار شد، ضمن ابراز خوشحالی از به وجود آمدن بستر جدیدی برای فعالیت‌های قرآنی اظهار کرد: امیدواریم در این بستر دانشجویان دانشگاه‌های مختلف بتوانند فعالیت‌های جدیدی را در حوزه فرهنگ، هنر و فناوری‌های قرآنی داشته باشند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی و دولت محترم برای حمایت از این مرکز تازه راه افتاده در جهاد دانشگاهی تصمیماتی اتخاذ کرده‌اند، امید می‌رود با ارتباط خوبی که این مرکز با دانشجویان فراهم کرده است تولیداتی طراحی شده تا در بازار مصرف پاسخگوی نیازهای جوانان و مردم باشد.

خاکی ادامه داد: از سوی دیگر امیدواریم به واسطه این مرکز و فعالیت دانشجویان در آن جوانان بتوانند روی پای خود ایستاده و به لحاظ اقتصادی و مالی در سطح بین‌المللی و ملی به جایگاه در خوری دست یابند. همچنین یک کار اخروی را با انباشتن توشه آخرت خود کسب کنند.

عضو هیئت مدیره مرکز رشد فن‌آوری‌ها و هنر قرآنی عنوان کرد: با این شروعی که مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی در جلسات طلوع برکت داشت، موجب شد نقطه عطفی در تولیدات به ویژه با محتواهای قرآنی شاهد باشیم.

وی یاد آور شد: در حال حاضر نقطه بلوغی در فعالیت‌های قرآنی این سازمان وجود دارد که افراد مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. ما این قول را می‌دهیم که تمامی امکانات سازمان را برای کانون‌ها، افراد و ایده‌هایی بسیج کنیم که نتیجه‌بخش باشد و حتی حاضریم مقررات خود را تعدیل کرده تا بتوانیم از این بستر استفاده کنیم.

خاکی اظهار کرد: اگر کار تولیدات هنری و فناوری‌های قرآنی شکل گیرد و ما شاهد شکل‌گیری یک کار با ارزش باشیم؛ مطمئنا دولت و مجلس نیز از آن حمایت خواهند کرد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت‌های خبرگزاری ایکنا و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان در اوایل دهه هشتاد عنوان کرد: این سازمان و مجموعه‌های وابسته به آن نتیجه یک ایده بر روی کاغذ بود که الان به جایگاه مهمی در سطح بین‌المللی و جهانی رسیده است.

 خاکی با تأکید بر قابلیت جهاد دانشگاهی برای حمایت از ایده‌های مختلف جوانان کشور تصریح کرد: امیدواریم تلاش‌های شما به عنوان نماینده‌های دانشگاهی به زودی به ثمر نشسته و بتوانیم نمایشگاه و جشنواره‌ای برای آن راه‌اندازی کنیم. 

در ادامه صادق برادران، معاون مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی با اشاره به سبک زندگی اسلامی مسلمانان جهان و نیازهای‌ آنان اظهار کرد: قرآن کریم منبع بسیار بزرگی برای الهام‌بخشی چیزی بیش از یک میلیارد مسلمان است که این موضوع بازار بالقوه داخلی و خارجی برای محصولات قرآنی به وجود می‌آورد این مسئله تجاری‌سازی ایده‌های مرتبط با نیازهای آتی مسلمانان را ضروری می‌کند. 

به گزارش ایکنا، وی افزود: این کار یعنی تجاری‌سازی ایده‌های مرتبط با نیازهای آنی مسلمانان به وجود مراکز رشد فناوری‏‌های نرم، صنایع خلاق و صنایع فرهنگی وابسته بوده و این در حالیست که یک مرکز مرتبط با رشته‌های قرآنی وجود ندارد به همین دلیل مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های فرهنگی ـ مذهبی برای رفع نیازهای راهبردی فرهنگی ـ مذهبی کشور ضروری می‌نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.