سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳

دکتر پیوندی در نشست با دبیران تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشجویان

رسیدگی به مسائل دانشجویان در الویت کار ما است

نشست رییس دانشگاه با تشکل ها

به گزارش مفدا شهید بهشتی: نشست رئیس دانشگاه با دبیران تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشجویان، روز سه شنبه مورخ چهارم آبان ماه در تالار شهید بهشتی دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست که با هدف بررسی و طرح مسائل دانشجویی و فرهنگی دانشجویان برگزار شده بود، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، طغرایی مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه، نریمانی مدیر امور دانشجویی دانشگاه، دبیران تشکل های اسلامی و کانون های فرهنگی دانشجویان نیز حضور به هم رساندند.

در ابتدای این نشست دکتر پیوندی بیان نمود: بسیار مفتخر هستم که در ابتدای ترم تحصیلی جدید در جمع شما عزیزان هستم و ایام محرم را خدمت شما تسلیت عرض می نمایم و امیدوارم بهره معنوی را از این ماه برده باشید. وی گفت: تمامی نکاتی که در این نشست اشاره شد منطقی است و تمام تلاش من و همکارانم این است که در حد توان آن ها را رفع کنیم و برای سوالات منطقی شما، پاسخ های صحیح داشته باشیم و بتوانیم با همفکری شما رو به جلو گام برداریم. رئیس دانشگاه اظهار نمود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با وجود 14000 نفر دانشجو، با سلایق مختلفی روبرو است که باید با توجه به نیازهای کلیه دانشجویان گام بردارد که کار بسیار دشواری می باشد، چرا که دانشجویان سرمایه های کشور در آینده هستند و باید چتر حمایتی از سوی دانشگاه بر سر همه آن ها باشد. دکتر پیوندی در ادامه افزود: لذا از شما دانشجویان عزیز خواهشمندم که این چتر حمایتی را گسترده تر ببینید و می دانم تلاش های شما بزرگواران آن طور که باید دیده نمی شود اما مطمئن هستم که شما با علاقه و برای رضایت خداوند و احساس مسئولیتی که نسبت به دوستان خود دارید در این مسیر قدم گذاشته اید و این را بدانید که ما قدردان زحمات شما هستیم.

دکتر پیوندی در ادامه سخنان خود تأکید نمود: تربیت دانشجوی چند بعدی، خلاق و متدین امری دشوار است و مراحل تحصیل از مقطع ابتدایی تا دانشگاه به یکدیگر متصل است. به همین علت تحویل دانشجوی سالم به جامعه از وظایف مهم ما می باشد چرا که این مسئله برای نظام و سلامت جامعه از اهمیت به سزایی برخوردار است. وی افزود: با توجه به کمبود اعتبار و نیروی انسانی،  رسیدگی به مسائل دانشجویان و حل به موقع آن ها، از الویت های کاری بنده و همکارانم محسوب می شود و در واقع امری واجب است و ما به عنوان مسئولین دانشگاه در تمامی ابعاد پیش روی دانشجو تأثیرگذار می باشیم. دکتر پیوندی خاطر نشان ساخت: برای کاهش آسیب های حوزه بهداشت روان دانشجویان، در خوابگاه ها تمهیداتی در نظر گرفته شده است و امیدوارم با شکل گیری کلینیک بهداشت جسم و روان در خارج دانشگاه شاهد انسجام روحی و روانی دانشجویان عزیزمان باشیم. رئیس دانشگاه در خاتمه سخنان خود گفت: امیدوارم در این  مدتی که در خدمت شما فرزندان عزیزمان هستیم، بتوانیم نیازهای شما را برآورده کنیم تا با یاری خداوند متعال هنگامی که وارد جامعه می شوید منشاء خیر و برکت برای کشور باشید.

در ادامه این نشست دکتر خانی جزنی ضمن عرض خیر مقدم اظهار داشت: صمیمانه تشکر می نمایم از رئیس محترم دانشگاه به دلیل فرصتی که مقرر کردند تا در خدمتشان باشیم. نشست امروز با هدف حل مسائل دانشجویی، فرهنگی و صنفی دانشجویان می باشد. وی گفت: نقطه نظرات سازنده شما دانشجویان عزیز در این نشست باعث پیشرفت خوابگاه، دانشکده، دانشگاه و در نهایت خود شما می باشد. وی گفت: باعث افتخار است که از همفکری شما به منظور پیشبرد اهداف دانشگاه بهره مند گردیم و امیدواریم که شاهد همکاری شما عزیزان در تمامی زمینه ها باشیم و بتوانیم مسائل موجود در دانشکده ها و خوابگاه ها را با یاری شما دوستان برطرف کنیم. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امسال برای اولین بار به معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها بودجه فرهنگی برای شش ماهه اول سال اختصاص داده شده است و برای اینکه کارها به طور دقیق پیش برود، تقسیم کار را در نظر گرفته ایم و تمام سعی خودمان را می کنیم که شورای فرهنگی در دانشکده ها تشکیل گردد و بتواند به طور صحیح تصمیم گیری نمائید. دکتر خانی جزنی بیان نمود: در برنامه هایی که خود ما تصمیم گیرنده هستیم، حتماً دانشجویان را دخیل خواهیم نمود اما در برنامه هایی که از سوی وزارت بهداشت برگزار می گردد همانند برگزاری برنامه های نشست نشریات دانشجویی و هشتمین المپیاد علمی دانشجویان به میزبانی دانشگاه، ما فقط اجرا کننده و میزبان هستیم و در واقع بازوی وزارت بهداشت هستیم و وظیفه خودمان می دانیم که در حد توان همکاری نماییم. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تأکید نمود: حل پاره ای از مسائل در برخی از خوابگاه ها در مدت زمان بسیار کمی صورت پذیرفت و ما همواره تمام تلاش خود را بدین منظور می نمائیم ولی با توجه به پایدار نبودن زیرساخت ها این امکان وجود دارد که پیشبرد برخی از امور به تعویق افتد که این مسئله نیز در حال برطرف شدن است. دکتر خانی جزنی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: برای سال های آتی، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، برنامه محور گام خواهد برداشت و در این مسیر از نقطه نظرات سازنده شما دانشجویان عزیز نیز بهره مند خواهد گردید.

همچنین در این نشست طغرایی بیان نمود: ما امسال برای نخستین بار دانشجویان را در برگزاری آئین متمرکز دانش آموختگی دخیل نمودیم و این عزیزان آن گونه که شایسته بود با ما همکاری نمودند و تلاش آن ها قابل تقدیر است. وی تأکید نمود: در ارتباط با بحث نشریات، تقویم کمیته ناظر بر نشریات تنظیم گردیده است و برای توانمند شدن دانشجویان نیز در این زمینه کارگاه هایی تدارک دیده شده است. مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه خاطرنشان ساخت: برای برگزاری برنامه های آتی از قبیل: دانشجوی نمونه کشوری و جشنواره فرهنگی دانشجویان از یاری تشکل ها و کانون ها قطعاً استفاده خواهیم نمود تا بتوانیم ارتقاء بهتری نسبت به سال های گذشته داشته باشم. طغرایی در خاتمه سخنان خود افزود: امیدوارم برای افزایش بودجه فرهنگی، تدابیری اندیشیده شود تا فعالیت های فرهنگی با سرعت بیشتری پیش رود.

در بخش دیگری از این نشست نریمانی ضمن اشاره به وجود پاره ای از مسائل در خوابگاه ها اظهار داشت: به دلیل سرعت کار و حجم بالای فعالیت ها، تمام سعی خود را نموده ایم تا بتوانیم در مدت زمان اندک بسیاری از مشکلات موجود در خوابگاه ها را برطرف نمائیم و به دانشجویان حق می دهیم که در این مدت با مشکلاتی روبه رو شده باشند. مدیر امور دانشجویی دانشگاه افزود: امیدوارم با متناسب سازی بودجه ها شاهد پیشرفت امور در سطح خوابگاه ها باشیم.

             گفتنی است ارائه راهکارهای مناسب به دانشجویان در برخورد با مسائل، جذب و استفاده از ظرفیت های دانشجویان، تقدیر شایسته از دانشجویان فعال در زمینه های فرهنگی و علمی، برگزاری جلسات منظم با مسئولین دانشکده ها، حل مشکلات دانشجویان در واحدهای بین الملل، برگزاری جلسات هم اندیشی مدیر مسئولان نشریات دانشجویی، تفکیک نمودن مباحث فرهنگی از مباحث دانشجویی، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه نشریات دانشجویی و... گوشه ای از موارد مطروحه در این جلسه از سوی دبیران تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشجویان بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.