سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

پراکندگی خوابگاه‌ها، از مشکلاتی است که باید رفع شود/ برگزاری شش کرسی آزاد اندیشی در ترم گذشته

دکتر محمد رضا شیخی معاون فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی قزوین

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، شمار خوابگاه‌های این دانشگاه را هفت خوابگاه ملکی ذکر کرد و گفت: دانشجویان در چهارخوابگاه دخترانه، دو خوابگاه پسرانه و یک خوابگاه متاهلین، اسکان داده شده‌اند و خوشبختانه در تمامی مقاطع برای دانشجویان خوابگاه داریم. اما یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در بحث خوابگاهی وجود دارد پراکندگی خوابگاه هاست که باید نسبت به تجمیع خوابگاه‌ها اقدام کنیم.

دکتر محمد رضا شیخی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این که ۱۲۰۰ نفر از دانشجویان در خوابگاه‌ها اسکان داده شده‌اند، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید در دستور کار قرار گیرد بحث تجمیع خوابگاه‌هاست که باید نسبت به این مساله اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای ارایه خدمات خوابگاهی به دانشجویان در زمینه تغذیه، اسکان و ارایه خدمات مشاوره‌ای و صنفی سعی کرده‌ایم خدمات مطلوبی برای دانشجویان فراهم کنیم.

همه ساله در فصل تابستان اقدام به نوسازی و بهسازی خوابگاه‌ها اقدام می‌کنیم

وی قدمت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی قزوین را بین سه تا ۲۰ سال ذکر کرد وگفت: همه ساله در فصل تابستان اقدام به نوسازی و بهسازی خوابگاه‌ها می‌کنیم و نسبت به تعمیرات بخش‌های مختلف اقدام می‌کنیم.

شیخی بر لزوم ایمن سازی خوابگاه‌ها تاکید کرد وگفت: در راستای ایمن سازی فضاهای خوابگاهی، نسبت به نصب کپسول‌های آتش نشانی و نصب شبرنگ اقدامات لازم را انجام داده‌ایم‎، ضمن اینکه برای تمامی دانشجویان به همت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مانور زلزله در طول سال با هدف آشنایی دانشجویان برای مقابله با حوادث طبیعی، انجام می‌شود.

در راستای ایمن سازی فضاهای خوابگاهی، نسبت به نصب کپسول‌های آتش نشانی و نصب شبرنگ اقدامات لازم را انجام داده‌ایم‎، ضمن اینکه برای تمامی دانشجویان به همت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مانور زلزله در طول سال با هدف آشنایی دانشجویان برای مقابله با حوادث طبیعی، انجام می‌شودمعاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین یکی از مشکلات اساسی در امور خوابگاهی این دانشگاه را پراکنده بودن خوابگاه‌های موجود ذکر کرد وگفت: این پراکندگی سبب بروز مشکلات فراوانی از  مساله رفت و آمد دانشجویان، توزیع غذا و خیلی دیگر از مشکلات می‌شود بنابراین درصدد هستیم با تجمیع خوابگاه‌ها نسبت به رفع این مشکلات اقدام کنیم چرا که خوابگاه‌های ما در سطح شهر پراکنده‌ هستند.

شیخی با مطلوب ارزیابی کردن خدمات سلف سرویس و طبع و توزیع غذا در این دانشگاه گفت: مهم‌ترین دغدغه ما کمبود اعتبارات است.

وی با اشاره به این که نظارت دقیقی بر پیمانکاران طبخ و توزیع غذا وجود دارد، اظهار داشت: صنعتی سازی طبخ غذا یکی از اقداماتی است که به کیفیت غذا کمک می‌کند و خوشبختانه دانشجویان ما نسبت به گذشته از خدمات بهتری در زمینه تغذیه برخوردار هستند.

شیخی با بیان اینکه محدودیت اعتبار یکی از دلایلی است که خیلی از دانشگاه ها نمی توانند به سمت صنعتی سازی طبخ غذا حرکت کنند، گفت: خوشبختانه زیرساخت‌های لازم برای صنعتی سازی طبخ غذا در دانشگاه ما فراهم شده است به طوری که اکنون دیگ‌های غذا استاندارد و مکانیزه است و دستگاه‌های پخت کباب و جوجه کاملا مکانیزه شده و سردخانه های زیر صفر و بالای صفر برای نگهداری مواد غذایی وجود دارد اما به هرحال برای توسعه بیشتر باید تلاش کنیم.

وی به برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین اشاره کرد وگفت: سعی کرده‌ایم این کرسی‌ها را در حد مطلوبی در دانشگاه برگزار کنیم. بنده اختیارات لازم برای برگزاری این کرسی‌ها را از هیات نظارت دانشگاه گرفته‌ام تا با درخواست دانشجویان مبنی بر برگزاری کرسی ها در چارچوب‌های مشخص مساعدت شود.

ترم گذشته 6 کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

شیخی با بیان اینکه ترم گذشته ۶ کرسی آزاداندیشی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین با موضوعات فرهنگی، مطالبات دانشجویی، سیاسی و مساله عفاف وحجاب برگزار شده است، گفت: بر اساس آمارهای موجود، در بحث برگزاری کرسی‌های مناظره دانشگاه قزوین رتبه دوم را در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب کرده است که این نشان از اهمیت این موضوع در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: وقتی دانشجویان احساس کنند مسئولان اهمیت خاصی نسبت به برگزاری این کرسی ها می کنند، قطعا آنها نیز ترغیب به مشارکت در این کرسی ها و بیان عقاید، نظرات و گفتمان های خود می شوند. خوشبختانه فضاهای لازم برای برگزاری این کرسی ها نسبت به گذشته بهتر فراهم شده است و دانشجویان استقبال و مشارکت خوبی نسبت به این موضوع دارند.

شیخی به فعالیت مطلوب همتایاران سلامت در محیط های خوابگاهی و آموزشی دانشگاه اشاره کرد وگفت:  در حوزه مشاوره و خدمات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، همتایاران و مشاوران ما فعالیتهای چشمگیری داشته‌اند و خوشبختانه  تعامل خوبی با دانشجویان در این زمینه برقرار است.

وی ضمن ارایه آماری از خدمات مشاوره‌ای به دانشجویان علوم پزشکی قزوین گفت: سال گذشته ۴۹ درصد خدمات مشاوره‌ای به دانشجویان از سوی مشاوران و همتایاران سلامت ارایه شده است و امسال نیز تلاش می‌کنیم در راستای برنامه اقدام مشترک، این کارها به بهترین نحو صورت گیرد.

سال گذشته ۴۹ درصد خدمات مشاوره‌ای به دانشجویان از سوی مشاوران و همتایاران سلامت ارایه شده است و امسال نیز تلاش می‌کنیم در راستای برنامه اقدام مشترک، این کارها به بهترین نحو صورت گیردمعاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین به پیش رو بودن انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، اشاره کرد و گفت: مقدمات اولیه برای برگزاری یک انتخابات مطلوب فراهم شده است و در این راستا جلسات هماهنگی با حضور مسئولان مربوطه برگزار شده است به هر حال امیدوارم این انتخابات که همزمان در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می شود به نحو مطلوبی برگزار شود.

شیخی به فعالیت‌های انجام شده دانشگاه علوم پزشکی قزوین در هفته تربیت بدنی اشاره کرد وگفت: برنامه‌های ورزشی و تربیت بدنی این دانشگاه بر اساس تقویم مشخصی در این هفته برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.