سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰

علامه در نشست کارشناسان مسئول دبیرخانه‌های انتخاب دانشجویان نمونه:

جشنواره دانشجوی نمونه یک جشنواره چند بعدی در حوزه‌های آموزش، پژوهش و فرهنگ است/ دانشگاه‌های نسل سوم فضاهای کاربردی و کارآفرینی ایجاد می‌کنند

جشنواره دانشجوی نمونه

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: با توجه به  اینکه ابعاد مختلف آموزش، پژوهش و فرهنگ در انتخاب دانشجوی نمونه در نظر گرفته می‌شود، این امر باعث شده که این جشنواره تبدیل به یک جشنواره چند بعدی شود. قطعا وظیفه دانشگاه‌ها آموزش است اما در دنیای امروز ، دانشگاه‌های نسل سوم تلاش دارند تا فضاهای کاربردی و کارآفرینی در حوزه آموزش و پژوهش ایجاد کنند.

به گزارش مفدا، نخستین نشست کارشناسان مسئول دبیرخانه های انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر حسام الدین علامه مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت،  سید نصرت الله موسوی مسئول دبیرخانه جشنواره نمونه، امیر موذن مسئول سامانه ثبت نام دانشجوی نمونه در وزارت علوم و جمعی از کارشناسان دبیرخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صبح امروز سه شنبه ۱۱ آبان ماه در صندوق رفاه وزارت بهداشت آغاز به کار کرد.

در ابتدای این مراسم موسوی از تلاش برای بالا بردن سطح کیفی جشنواره خبر داد  وگفت: تلاش داریم  جشنواره بیست و پنجم را با کیفیت بهتری به سرانجام برسانیم و از تمام کارشناسان مسئول تقاضای همکاری و همیاری داریم.

وی خاطرنشان کرد: برخی از دانشگاه‌ها با ایجاد شور و نشاط و انگیزه در بدنه دانشجویی توانسته‌اند سطح کیفی انتخاب دانشجوی نمونه را بالا برده و بیشترین ثبت نام را داشته باشند. بر همین اساس امروز  در پایان  کارگاه‌های آموزشی پنج دانشگاه را به عنوان دانشگاه‌های برگزیده اعلام  می‌کنیم.

به گفته موسوی تا کنون که دو هفته تا زمان ثبت نام باقی مانده است، ۳۱۵ نفر ثبت نام کرده‌اند.

در ادامه نشست دکتر حسام الدین علامه در توضیح اهداف برگزاری جشنواره دانشجوی نمونه گفت: قطعا وظیفه دانشگاه‌ها آموزش است اما در دنیای امروز ، دانشگاه‌های نسل سوم تلاش دارند تا فضاهای کاربردی و کارآفرینی در حوزه آموزش و پژوهش ایجاد کنند و ما تلاش داریم برای فراهم کردن این فضاها، جشنواره‌های فرهنگی را  برگزار  کنیم.

وی افزود: با توجه به  اینکه ابعاد مختلف آموزش، پژوهش و فرهنگ در انتخاب دانشجوی نمونه در نظر گرفته می‌شود، این امر باعث شده که این جشنواره تبدیل به یک جشنواره چند بعدی شود.

علامه گفت: امسال جشنواره‌ای با ویژگی‌های خوب و با نوآوری خواهیم داشت، در این میان رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی توسط وزارت بهداشت نیز بسیار اهمیت دارد چرا که یکی از شاخص‌هایی که در ارزیابی دانشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود، انتخابات دانشجوی نمونه توسط دانشگاه‌هاست.

وی درباره جوایز دانشجویان نمونه گفت: جایزه برای دکتری تخصصی و بالینی مبلغ ۹ میلیون تومان، برای دکتری و فوق لیسانس هشت میلیون تومان و برای لیسانس هفت میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

در ادامه این مراسم کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و مشکلات خود در خصوص مسائل پیش روی انتخاب دانشجوی نمونه پرداختند و  مسئول سامانه ثبت نام دانشجوی نمونه در وزارت علوم نیز  به تشریح سامانه ثبت نام و پاسخگویی به مشکلات کارشناسان درباره سامانه پرداخت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.