پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴

جشن بزرگ نیمه شعبان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

جشن بزرگ نیمه شعبان باحضور رئیس دانشگاه، مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی دانشجویی و جمعی از اساتید ، مدیران، کارکنان و دانشجویان و زوج های جوان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن شهید احمدی روشن برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر کمالی درابتدای جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت : بحث انتظار که با مبحث میلاد حضرت ولی عصر یکی شده زمانی که از این میلاد صحبت می کنیم ازانتظار می گوئیم انتظار می تواند یک طرف آن یاس و ناامیدی باشد وانتظار بی حاصل وبدون امید و یک طرف می تواند امید و آرزوی دیدارباشد، آرزوی فرج باشد آرزوی تحقق یک جامعه ای که حکومتی ازصالحین برآن حاکم هستند و این انتظار فرحبخش برای ما شیعیان شکل گرفته و درطول این هزار و اندی سال همیشه با مااست وتا روزی که آن ظهور اتفاق بیافتد باماهمراه خواهد بود.

    وی افزود: امید به داشتن یک منجی ، امید به داشتن یک شرایط خوب، امید به عدالت، امید به صلح جهانی همیشه باعث می شود که مابا یک انتظار سازنده درجامعه شیعیان آشنا باشیم وبا آن یکی شده باشیم ، انتظاری که دست روی دست نمی گذارد که اتفاقی بیافتد بلکه خودش هم این امید را واین انتظار راحرکت میدهد. نمونه ای که دراین مورد می توانیم ذکرکنیم ، پیروزی انقلاب اسلامی است که با امید به تحقق یک جامعه بهتر شکل گرفت.

     دکتر کمالی ادامه داد:  درکنار این مطلب بحث فضیلت شب نیمه شعبان است،  این شب، شب آزادی و رهایی ازدوزخ خوانده شده است به قول سعدی چه مبارک سحری بود وچه فرخنده شبی آن شب قدرکه این تازه براتم دادند.

    درادامه، حجت الاسلام معتمدی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیز طی سخنانی ، گزارشی ازروند ازدواج دانشجویی داد و گفت که ستادازدواج دانشجویی ازسال ۸۴ ازطرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه ها آغازبه کارکرد و درحال حاضر بحث مشاوره ای وآموزش پیش از ازدواج به صورت ویژه دردستور کاراین ستاد است ، چرا که موفق ترین ازدواج ها درکشور باتوجه به درصد پائین طلاق ازدواج دانشجویی است.

    وی افزود: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به صورت جدی ازسال ۹۵ بحث ازدواج دانشجویی را پیگیری  کرده بطوریکه  در سال ۹۵ ، ۳۵ زوج و در  سال ۹۶ ، ۳۱ زوج دانشجو ثبت نام کردند و به مشهد مقدس اعزام شدند و هدایای نقدی و غیرنقدی به دانشجویان تعلق گرفت و آموزش های لازم نیز به آنان ارائه شد.

     وی همچنین درمورد شب نیمه شعبان گفت: ما شب های قدر را مرحله ای میدانیم و شب نیمه شعبان هم یکی از آن شب ها محسوب می شود و رزق و روزی ها درشب قدر تقسیم می شوند.

     در ادامه برنامه ، دعای فرج و سلامتی امام زمان (عج) توسط حجت الاسلام معتمدی قرائت شد و  اجرای موسیقی سنتی، برگزاری مسابقه ، اجرای برنامه های شاد ، اهدای گل و توزیع کیک دربین شرکت کنندگان ، پایان بخش برنامه بود.

     گفتنی است؛ ستاد اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که ازاوایل ماه شعبان کارخود راآغازکرد، با برگزاری مسابقه عکس و دلنوشته با موضوع جوان منتظر، روز جانباز، مولودی خوانی در نمازخانه دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی، تکریم ازجانبازان درجوار شهدای گمنام دانشگاه و برپایی ایستگاه های صلواتی فعالیت داشت.

برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به روایت تصویربرگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به روایت تصویر

برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به روایت تصویربرگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به روایت تصویر
برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به روایت تصویربرگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به روایت تصویر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.