سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۴

برگزاری نشست ائمه جماعت و رابطین ستاد اقامه نماز

نشست ائمه جماعات دانشگاه بجنورد

نشست ائمه جماعت و رابطین ستاد اقامه نماز دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا رئیس دانشگاه در این نشست اظهار داشت:دانشگاه رسالت تامین و ارتقای سلامت جامعه را بر عهده و به مقوله نماز و سلامت روانی و معنوی توجه ویژه دارد.

دکتر"ابراهیم گلمکانی" تصریح کرد:در حوزه اقامه نماز تاکنون تسهیلات مناسبی را فراهم کرده ایم چون اعتقاد داریم آنچه انجام می دهیم باید در مسیر قرب به خدا باشد.

دکتر"گلمکانی" با بیان اینکه نماز تجلی گاه اصلی دینی ماست افزود:توجه به این حوزه می تواند در حوزه دانشجویی نیز تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به این که در دانشگاه 25 ائمه جماعت و 25 رابط فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر فعالیت دارند ،تصریح کرد : بعد از تشکیل دولت یازدهم آنچه در حوزه سلامت ، محور قرار گرفت ؛تحول سلامت بود که ایده آن مبنای علمی و استنادی دارد.

رئیس دانشگاه با بیان این مطلب که در جهان کشور های مختلف سهم متفاوتی از منابع درآمد برای سلامت دارند افزود:آمریکا 18 درصد از درآمد ناخالص ملی را برای حوزه سلامت در نظر گرفته ،اروپا 11 تا 12 درصد،کشور های کمتر توسعه یافته هزینه های کمتری را متحمل می شوند و ایران 5 تا 6 درصد را به سلامت اختصاص داده است.

دکتر"گلمکانی" اظهار داشت:4 سال پیش بسیاری از بیماران در بیمارستان های دولتی پذیرش نمی شدند و اگر پذیرش انجام می شد ،اقلام دارویی را باید از بیرون تهیه می کردند و در استان 73 مرکز بهداشتی درمانی داریم که 40 درصد پزشک خانواده در روستا ها نداشتیم.

وی تصریح کرد: طرح تحول سلامت از حوزه درمان شروع شد که ماهیت اورژانسی داشت ،بسیاری از بیمارستان ها مشکل داشتند،قرار بود 10 درصد از هدفمندی یارانه به این بخش اختصاص یابد اما با 5 درصد این مبلغ این طرح اجرا و بسیاری از اورژانس ها ترمیم شد و سال گذشته 54 متخصص در استان جذب کردیم .

وی به نگاه طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: کسی که توانمند است می تواند از خدمات بخش خصوصی استفاده کند اما کسانیکه توانایی مالی ندارند باید در بخش دولتی حداقل امکانات برایشان مهیا باشد.

دکتر"گلمکانی" حذف وجوه غیر متعارف در استان را نیز از دیگر خدماتی دانست که طی سال های اخیر اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان جزء دانشگاه های برتر در سطح کشور در حوزه طرح تحول سلامت است ؛به گسترش این طرح به حوزه آموزشی نیز اشاره کرد.

وی تاکید کرد: در بسیاری از آیتم ها در اجرای طرح تحول در جایگاه اول تا سوم هستیم.

مدیر کل دادگستری استان نیز در این نشست اظهار داشت:سیاست های پیشینی و پسینی در راستای سلامت روانی در برخورد با جرایم در دستگاه قضایی اجرا می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای قدرتی تصریح کرد: وقتی جامعه از حیث جسمی مشکل داشته باشد در مباحث روانی،اخلاقی نیز مشکل پیدا می کند.

به گفته وی آسیب های اجتماعی جامعه را نگران می کند ؛باید اولویت بندی کرد،آسیب های روانی مولد آسیب های اجتماعی هستند،اعتیاد سبب سرقت،قتل،رابطه نامشروع و .... می شود.

وی با بیان اینکه 25 روحانی در دانشگاه داریم افزود: این تعداد روحانی در دانشگاه می تواند موثر باشند  و تاکنون کمترین مشکلات را در حوزه دانشگاه علوم پزشکی  داشته ایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.