دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳

نامه دکتر دهقانی معاونت دانشجویی فرهنگی به دانشجویان در خصوص اداره مشاوره

دکتر علی دهقانی سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد

دانشجویان گرامی

با سلام

امروز 9 اردیبهشت، روز مشاور و روانشناس است و من تصمیم گرفتم تا دومین نامه­ ام به دانشجویان را در خصوص حوزۀ مشاوره و سلامت روان، به رشته تحریر درآورم.

 در حوزه مشاوره، دو گام اصلی را پس از گذشت مدتی از مستقر شدن در حوزۀ معاونت دانشجویی و فرهنگی انجام دادم. تغییراتی در مدیریت و کارکنان حوزه مشاوره جهت چابک­سازی و افزایش بهره­ وری آن و تغییر مکان این مرکز به پردیس اصلی دانشگاه به منظور دسترسی راحت­تر تعداد بیشتری از دانشجویان.

با توجه به جابجایی اداره مشاوره از مجتمع امام رضا(ع) به پردیس اصلی (جنب دفتر نهاد رهبری) روند فعالیت­های اداره مشاوره، در شروع سال جاری، مقداری کند و با تاخیر انجام گرفت. همانطور که می­دانید جابجایی به ساختمان جدید و نوساز، مشکلاتی را به همراه دارد و رفع آنها به همت مضاعف و دوچندان همه اعضاء نیاز داشت. با این وجود، سال تحصیلی 97-96 سال خوبی در ارائه خدمات و رسیدن به اهداف تعیین شده بوده است. خوشبختانه تا کنون فعالیت های روبه رشدی انجام شده که به طور خلاصه به چند مورد از آنها اشاره می­نمایم:

  1.  برگزاری شورای تامین بهداشت روان بعد از 9 سال با ریاست رئیس دانشگاه و با حضور روسای دانشکده ها و معاونین که در جهت اعتلای سلامت روان دانشجویان برگزار گردید.
  2.   برگزاری جلسات هسته پیشرفت تحصیلی در جهت بررسی و پایش مشکلات تحصیلی و خلقی دانشجویان شاغل در دانشکده ها، که کمک شایانی در زمینه رفع مشکلات دانشجویان دارای افت تحصیلی بود.
  3.  برگزاری کارگاه­های مهارت­های زندگی همراه با امتیاز فرهنگی برای کلیه دانشجویان جدیدالورود و پایش سلامت روان دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه.
  4.  برگزاری کارگاه­های آموزشی به درخواست دانشجویان
  5.  فعال کردن گروه همتایاران و عضوگیری آن در سطح دانشگاه و برگزاری کارگاه­های آموزشی جهت آشنایی دانشجویان همتایار با روند مشاوره و همکاری در فعالیت های اداره مشاوره (که در اینجا از دانشجویان علاقه­ مند به مباحث روانشناسی دعوت می­نمایم که جهت عضویت در این گروه به اداره مشاوره مراجعه نمایند).

 اداره مشاوره با در اختیار داشتن روانشناسان و مشاورین مجرب در امر مشاوره، کلیۀ خدمات مشاوره و روانشناختی خود را به صورت رایگان ارائه می­نماید. این خدمات، شامل مشاوره تحصیلی، خانوادگی، روان­سنجی و  بالینی می­باشند. همچنین یک روز در هفته (یکشنبه­ ها از ساعت 14-12) روانپزشک معتمد اداره مشاوره در مرکز حضور دارند و به دانشجویان متقاضی، خدمات مورد نیاز را ارائه می­نماید.

مشاورین ما به صورت پاره­ وقت در کلیه دانشکده ­ها، خوابگاه­ های دختران و پسران و پردیس بین ­الملل آماده ارائه کلیه خدمات مشاوره و روانشناختی به شما عزیزان می­باشند.

دانشجویان گرامی می­تواند در کنار مشاوره، از خدمات دیگری نیز بهره­ مند گردند که شامل: شرکت در اردوها، گردهمایی­ ها، کارگاه ها، دوره­ های آموزشی (اعتیاد، ازدواج، ارتباط، کمال­گرایی، مهارت مطالعه)، مسابقات و بازدیدها می­باشد.

در پایان از تلاش همکارانم در حوزۀ مشاوره و روانشناسی تشکر نموده و این روز را به آنان تبریک می­گویم و از دانشجویان عزیز نیز دعوت می­نمایم تا پیشنهادات و انتقادات خود را از این حوزه، به اینجانب منتقل نمایند.

         دکتر علی دهقانی

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.